شنبه - ۳۱ فروردین ۱۳۹۸
  اخبار برگزیده
گسترش فرهنگ ایثار در جامعه با شعار "همدلی برای ایران"
 

نگاهی بر تأثیر رسانه بر ذهن در نمایش "خانه‌ای وجود داشت"
 

برگزاری همایش ادبی "نقش نهان" با محوریت"تصویر در شعر"
 

خانه نوجوان میزبان جشنواره هنرهای تجسمی "فراتر از واژه‌"
 


کُرنشی هنرمندانه به حافظ در موزه هنرهای معاصر اصفهان
 

رقابتی نوستالژیک در مسابقه "از کی بپرسم؟"
 

اجرای دو نمایش "قَجَر الجَدید" و "طلای رشید" در اصفهان
 


با صدای پدربزرگ‌ و مادربزرگ‌‌تان دابسمش بسازید
 

"سگ زرد برادر شغال" روایتی از یک رئالیسم جادویی

"سگ زرد برادر شغال" روایتی از یک رئالیسم جادویی
نمایش «به روایت سگ زرد برادر شغال» به نویسندگی و کارگردانی محمد جواد سجادی در تالار هنر وابسته به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان به روی صحنه می رود.

این کارگردان با اعلام این خبر گفت: این نمایش که روند تهیه متن آن به چندین ماه قبل برمی گردد، در فضای رئالیسم جادویی شکل گرفته و به روایت زندگی زن و شوهری می پردازد که در اثر یک اتفاق فرزند خود را از دست می دهند.
وی ادامه داد: مرگ فرزند، مرد را با بحران روحی شدیدی روبرو می کند، تا جایی که او مرگ فرزندش را انکار کرده و قادر به پذیرش این واقعه نیست.
وی افزود: در نهایت مشاوری پیشنهاد می دهد که یک سگ را با مرد مانوس کنند تا او غم مرگ فرزندش را از یاد ببرد. اما وابستگی شدید مرد به سگ باعث می شود که همسرش به فکر قربانی کردن سگ بیفتد تا مرد با دریافت این شوک، مرگ فرزندشان را باور کند. مسئله ای که بحران شدیدتری را برای مرد به همراه می آورد در پایان منجر به ترک مرد از سوی زن می شود.
این کارگردان از حضور سه بازیگر در نمایش «به روایت سگ زرد برادر شغال» خبر داد و اظهار کرد: عرفان آیتی ، فاطمه کاظمی و ابولفضل صفری در این نمایش به ایفای نقش می پردازند.
وی ادامه داد: این نمایش در مقایسه با سایر نمایش ها در مدتی کوتاه به روی صحنه می رود. دلیل این مسئله تاکید من بر اجرا در تالار هنر بود، چرا که دکوری که برای اجرای این نمایش در نظر داشتم تنها در سالن تالار هنر قابلیت نصب و اجرا داشت و به همین دلیل باید زمانی را برای اجرا انتخاب می کردیم که هم تالار در اختیار گروه های دیگر نمایشی نباشد و هم اجرای ما با مناسبت های مختلفی که در راه است تداخل نداشته باشد.
سجادی یادآور شد: نمایش «به روایت سگ زرد برادر شغال» از5 تا 14 آبان ماه پذیرای علاقمندان و دوستداران هنر نمایش در تالار هنر اصفهان است.
 

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.