یکشنبه - ۳ شهریور ۱۳۹۸
  اخبار برگزیده


آموزش اتحاد به کودکان در تئاتر "پیک نیک در میدان جنگ"
 پلان پایانی "شهر فعال شهروند شاد" در میدان امام اصفهان
 

زنان عامل اصلی انتقال فرهنگ مصرف بهینه آب هستند
 


بی اهمیتی به پیرامون عامل تهدید شهرهای بزرگ
 

حراج ۱۲۵ بوم نقاشی هنرمندان اصفهانی به نفع کودکان کار
 

"سالمرگی"روایتی از مشکلات اقتصادی و اجتماعی یک خانواده

"سالمرگی"روایتی از مشکلات اقتصادی و اجتماعی یک خانواده
تئاتر به سبب زنده،  به‌روز و گذرا بودن شباهت بسیاری به رویدادهای روزمره زندگی دارد.

در تئاتر اتفاقی می‌افتد، شخصیت‌ها کنار هم حضور پیدا می‌کنند، دیالوگی برقرار می‌شود و تمام؛ تمام یعنی تکرار نمی‌شود ولی سخن و خاطره آن و تاثیرات فرهنگی و اجتماعیش می‌ماند.
سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان و به ویژه دفتر تخصصی تئاتر و تالار هنر از مراکز هنری وابسته به این سازمان در همین راستا حمایت خاص و ویژه‌ای از تئاتر دارد.
پویان عطایی طراح و کارگردان تئاتر سالمرگی اظهار کرد: این تئاتر روایت خانواده‌ای است که با مسائل اجتماعی و اقتصادی جامعه دست و پنجه نرم می‌کنند و بینشان کشمکش هایی به وجود می‌آید.
این کارگردان ادامه داد: در گذشته به انتخاب متن دقت نمی‌شد ولی در چند سال اخیر در استان اصفهان ذائقه مخاطب در نظر گرفته می‌شود و عوامل تئاتر سالمرگی آنقدر کیفیت این تئاتر را بالا برده اند که مخاطب عام و خاص آن را بپسندند.
وی تصریح کرد: حسن جویره، مهدی تقی پور، رزیتاکروندی، آذربهارلو و احسان شهبازی از جمله بازیگرانی هستند که در این نمایش ایفای نقش می کنند.
وی با بیان اینکه برای اولین بار در این تئاتر از بازیگران سینما استفاده شده است، افزود: سالمرگی از 22 مردادماه تا 15 شهریور هر شب ساعت 20 در تماشاخانه ماه واقع در خیابان استانداری، کوچه سعدی میزبان عموم شهروندان و علاقه مندان به تئاتر است.
گفتنی است؛ علاقه مندان برای تهیه بلیط نمایش "سالمرگی" به نویسندگی اصغر گروسی می توانند به سایت gisheh8.com مراجعه کنند.

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.