چهارشنبه - ۲۶ تیر ۱۳۹۸
  اخبار برگزیدهجای خالی سلوچ در رُمان محبوب من
 

برگزاری جشنواره غیررقابتی "شهر یادت نره" در اصفهان
 

شناسایی یکصدهزار شهروند اصفهانی مبتلا به فشارخون بالا
 دعوت متن به همپوشانی ذهن در موزه هنرهای معاصر اصفهان
 

در هفته کتاب و کتابخوانی؛

زندگی اصفهانی‌ها "کاغذی" می‌شود

زندگی اصفهانی‌ها "کاغذی" می‌شود
اجرای مانور شهری زندگی کاغذی از جمله ویژه‌برنامه‌های سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان در هفته کتاب و کتابخوانی است.

رییس اداره امور کتابخانه‌ها و سالن‌های مطالعه سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان در مورد برنامه‌های این اداره در هفته کتاب و کتاب‌خوانی که از 24 آبان تا اول آذر برگزار می‌شود، اظهار داشت: به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی مانور شهری با عنوان "زندگی کاغذی" روزهای 24، 25 و 26 آبان ماه در شهر اصفهان برگزار می‌شود.
طیبه فاطمی افزود: این مانور شهری یک نمایش اعتراضی و "نه" گفتن به مطالعه نکردن است. در این مانور بدون سخنرانی، تأثیرات عدم مطالعه در زندگی افراد با زبان هنر و از طریق پلاکارد، سازه‌های حجمی، نمایش پرفورمنس، موسیقی و نمایش خیابانی به نمایش درمی‌آید.
وی ادامه داد: از محل کتابخانه مرکزی شهرداری به سمت میدان امام حسین (ع)، خیابان سپاه و میدان نقش‌جهان، از کتابخانه کودک به سمت پارک ملت، از سی و سه پل به سمت میدان انقلاب، از خیابان نظر به سمت میدان جلفا و همچنین گذر چهارباغ مسیرهای اجرای مانور شهری زندگی کاغذی به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی است.
فاطمی تصریح کرد: مانور زندگی کاغذی نشان می‌دهد که اگرچه افراد بی‌فرهنگ اشکال مختلفی از بی‌فرهنگی را با ریختن زباله در خیابان، اعتیاد و سایر آسیب‌های اجتماعی بروز می‌دهند اما در اینکه اهل مطالعه نیستند، اشتراک دارند.
رییس اداره امور کتابخانه‌ها و سالن‌های مطالعه سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان به اجرای آیین نکوداشت خیران کتابخانه‌ساز و خادمان کتاب اشاره کرد و گفت: در این آیین نکوداشت که ساعت 9 صبح 27 آبان ماه در کتابخانه مرکزی برگزار می‌شود، یاد و خاطره مرتضی تیموری که 20 سال از عمر خود را در کتابخانه شهرداری گذراند، کریم عبادت موسس کتابخانه عبادت در منطقه 13 و محمد سلامتیان که در ایجاد کتابخانه هنر و اصفهان‌شناسی مشارکت داشت، گرامی داشته می‌شود.
فاطمی افزود: همایش «کتاب، عصب و روان» ساعت 10 صبح 28 آبان ماه با حضور کارشناس متخصص در کتابخانه مرکزی برگزار خواهد شد.
وی همچنین اضافه کرد: همایشی با عنوان «وقتی کتاب درمانگر تو باشد» ساعت 10 صبح 29 آبان ماه با حضور مدیران شهری و نمایندگان سازمان‌های مردم‌نهاد برگزار می‌شود.
وی به برگزاری نشست‌های تخصصی در نمایشگاه کتاب اصفهان و اهدای کتاب توسط شهردار اصفهان به عوامل تیم‌های سپاهان و سایپا پیش از دیدار دو تیم در هفته یازدهم لیگ برتر در ورزشگاه نقش‌جهان اشاره کرد و گفت: شهردار اصفهان در برنامه ورزش و مطالعه به سرمربیان و کاپیتان‌های دو تیم کتاب اهدا کرد و کلیپی در مورد کتاب و کتابخوانی در بین دو نیمه این مسابقه پخش شد.
گفتنی است؛ برنامه‌های اداره امور کتابخانه‌ها و سالن‌های مطالعه سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان در هفته کتاب و کتابخوانی با شعار «هر شهروندی، کتابَش» برگزار می‌شود.
 

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.