سه شنبه - ۲۶ شهریور ۱۳۹۸
  اخبار برگزیده
یاددهی و یادگیری نجوم به روایت ابوریحان بیرونی
 

پسوریازیس بیماری نیست، با هم مهربان باشیم
 

"میرزا جواد"؛ اولین شهید عکاس در جریان مشروطه
 

اکران و تحلیل فیلم "آباجان" در زاویه دید
 

برپایی نمایشگاه "ماه مهر" ویژه بازگشایی مدارس
 

آموزش صد هزار شهروند اصفهانی در "توانِ هفت"
 

بازنویسی مدام نمایشنامه از شگردهای نوشته خوب است
 

نمایش و تحلیل روانشناختی "اولین انسان" در سینما گپ
 


اکران انیمیشن بچه رییس در بچه ها سینما
 

در هفته کتاب و کتابخوانی؛

زندگی اصفهانی‌ها "کاغذی" می‌شود

زندگی اصفهانی‌ها "کاغذی" می‌شود
اجرای مانور شهری زندگی کاغذی از جمله ویژه‌برنامه‌های سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان در هفته کتاب و کتابخوانی است.

رییس اداره امور کتابخانه‌ها و سالن‌های مطالعه سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان در مورد برنامه‌های این اداره در هفته کتاب و کتاب‌خوانی که از 24 آبان تا اول آذر برگزار می‌شود، اظهار داشت: به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی مانور شهری با عنوان "زندگی کاغذی" روزهای 24، 25 و 26 آبان ماه در شهر اصفهان برگزار می‌شود.
طیبه فاطمی افزود: این مانور شهری یک نمایش اعتراضی و "نه" گفتن به مطالعه نکردن است. در این مانور بدون سخنرانی، تأثیرات عدم مطالعه در زندگی افراد با زبان هنر و از طریق پلاکارد، سازه‌های حجمی، نمایش پرفورمنس، موسیقی و نمایش خیابانی به نمایش درمی‌آید.
وی ادامه داد: از محل کتابخانه مرکزی شهرداری به سمت میدان امام حسین (ع)، خیابان سپاه و میدان نقش‌جهان، از کتابخانه کودک به سمت پارک ملت، از سی و سه پل به سمت میدان انقلاب، از خیابان نظر به سمت میدان جلفا و همچنین گذر چهارباغ مسیرهای اجرای مانور شهری زندگی کاغذی به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی است.
فاطمی تصریح کرد: مانور زندگی کاغذی نشان می‌دهد که اگرچه افراد بی‌فرهنگ اشکال مختلفی از بی‌فرهنگی را با ریختن زباله در خیابان، اعتیاد و سایر آسیب‌های اجتماعی بروز می‌دهند اما در اینکه اهل مطالعه نیستند، اشتراک دارند.
رییس اداره امور کتابخانه‌ها و سالن‌های مطالعه سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان به اجرای آیین نکوداشت خیران کتابخانه‌ساز و خادمان کتاب اشاره کرد و گفت: در این آیین نکوداشت که ساعت 9 صبح 27 آبان ماه در کتابخانه مرکزی برگزار می‌شود، یاد و خاطره مرتضی تیموری که 20 سال از عمر خود را در کتابخانه شهرداری گذراند، کریم عبادت موسس کتابخانه عبادت در منطقه 13 و محمد سلامتیان که در ایجاد کتابخانه هنر و اصفهان‌شناسی مشارکت داشت، گرامی داشته می‌شود.
فاطمی افزود: همایش «کتاب، عصب و روان» ساعت 10 صبح 28 آبان ماه با حضور کارشناس متخصص در کتابخانه مرکزی برگزار خواهد شد.
وی همچنین اضافه کرد: همایشی با عنوان «وقتی کتاب درمانگر تو باشد» ساعت 10 صبح 29 آبان ماه با حضور مدیران شهری و نمایندگان سازمان‌های مردم‌نهاد برگزار می‌شود.
وی به برگزاری نشست‌های تخصصی در نمایشگاه کتاب اصفهان و اهدای کتاب توسط شهردار اصفهان به عوامل تیم‌های سپاهان و سایپا پیش از دیدار دو تیم در هفته یازدهم لیگ برتر در ورزشگاه نقش‌جهان اشاره کرد و گفت: شهردار اصفهان در برنامه ورزش و مطالعه به سرمربیان و کاپیتان‌های دو تیم کتاب اهدا کرد و کلیپی در مورد کتاب و کتابخوانی در بین دو نیمه این مسابقه پخش شد.
گفتنی است؛ برنامه‌های اداره امور کتابخانه‌ها و سالن‌های مطالعه سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان در هفته کتاب و کتابخوانی با شعار «هر شهروندی، کتابَش» برگزار می‌شود.
 

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.