پنجشنبه - ۲۵ مهر ۱۳۹۸
  اخبار برگزیده
آشنایی با معـــماری قاجار در موزه گرمابه علیقلی آقا
 

برگزاری دومین همایش "طراحـــی دارو" در خانه جوان
 


طوفان فکری در مادران با کارگاه "خلاقیت و ایده پردازی"
 

آموزش اقتصاد رسانه به روزنامه نگاران
 


مهمترین حق کودک برقراری رابطه با والدین است
 اُنس گرفتن نوجوانان با شعر و ادب در مدرسه ادبیات
 

نمایش «حرّ دیگر» اثری واقع‌گرا و مستند از زندگی طیب حاج رضایی

نمایش «حرّ دیگر» اثری واقع‌گرا و مستند از زندگی طیب حاج رضایی
نمایش «حرّ دیگر» از 20 تا 30 بهمن با همکاری سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان در نگارستان امام(ره) به روی صحنه رفت.

نمایش «حرّ دیگر» به نویسندگی و کارگردانی سید روح‌اله فهیمی اصفهانی که در ماه بهمن و روزهای ایام دهه فجر به نمایش در آمده، روایت روزهای پایانی زندگی طیب حاج رضایی است.
داستان نمایش حر دیگر از آن‌جا آغاز می‌شود که یکی از افراد رده بالای حکومت پهلوی، تلاش دارد تا با گرفتن اعترافی بر ضد امام خمینی (ره) از زبان طیب حاج رضایی او را از مرگ حتمی نجات دهد اما در ادامه داستان تفاقتی دیگر رخ می دهد.
نویسنده و کارگردان نمایش «حرّ دیگر» این نمایش را مستندی از زندگی طیب می‌داند. او در وصف چگونگی انتخاب این موضوع برای نمایش گفت: وقتی قرار شد برای جشنواره تئاتر روح‌اله با موضوع دهه فجر و انقلاب اسلامی ایران نمایشی آماده اجرا کنم، با مشکل عدم وجود نمایشنامه مناسب روبرو شدم.
سید روح‌اله فهیمی اصفهانی در ادامه افزود: وقتی دیدم نمایشی مناسب برای اجرا در دسترس ندارم، این موضوع را به فال نیک گرفتم و خودم دست به قلم برای نوشتن نمایشنامه‌ای با موضوع انقلاب شدم. با توجه به این که بارها از زبان اطرافیان و دوستان حرف‌ها و داستان‌هایی جالب از رشادت‌ها و مردانگی‌های طیب حاج‌رضایی شنیده بودم، کنجکاو شدم که تحقیقی در زمینه زندگی شخصی او داشته باشم. البته تحقیق در مورد زندگی پر فراز و نشیب طیب من را تحت تاثیر قرار داد و باعث شد نمایشنامه‌ای مستندگونه در مورد اتفاقات واقعی و رفتارهای او به رشته تحریر در آورم.
نمایش «حرّ دیگر» کاری واقع‌گرا و مستند است. هرچند سالن نگارستان امام فضای مناسبی برای پرده‌های نمایشی ندارد اما این نمایش نیز از دکور پیچیده‌ای برخوردار نیست و دیالوگ‌های مرتبط به فضا و موقعیت طیب حاج‌رضایی در تاریخ پیش از انقلاب اسلامی است که مخاطب را به نمایش پیوند می‌دهد.
نمایش «حرّ دیگر» یکی از نمایش‌های برگزیده جشنواره تئاتر روح اله نگارستان امام خمینی(ره) اصفهان است. جشنواره تئاتر روح‌اله برای اولین سال از سوی موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) استان اصفهان با هدف اشاعه و ترویج اندیشه‌های رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران در اصفهان برگزار شد.
 
 

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.