پنجشنبه - ۲۵ مهر ۱۳۹۸
  اخبار برگزیده
آشنایی با معـــماری قاجار در موزه گرمابه علیقلی آقا
 

برگزاری دومین همایش "طراحـــی دارو" در خانه جوان
 


طوفان فکری در مادران با کارگاه "خلاقیت و ایده پردازی"
 

آموزش اقتصاد رسانه به روزنامه نگاران
 


مهمترین حق کودک برقراری رابطه با والدین است
 اُنس گرفتن نوجوانان با شعر و ادب در مدرسه ادبیات
 

«به زمان زاون» در موزه هنرهای معاصراصفهان

«به زمان زاون» در موزه هنرهای معاصراصفهان
نمایشگاهی از مجموعه پوسترهای آرشیو شخصی زاون قوکاسیان با نام «به زمان زاون» در موزه هنرهای معاصر سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان افتتاح شد.

مدیر موزه هنرهای معاصر اصفهان با اعلام این خبر گفت: شخصیت بزرگ زاون قوکاسیان، عشق وافری که به اصفهان داشت و زحمات فراوانی که برای این شهر متحمل شد بر کسی پوشیده نیست و این نمایشگاه برشی از زندگی این هنرمند را به تصویر می کشد.
مهدی تمیزی افزود: موزه هنرهای معاصر که در نقشه راه خود معرفی آثار گرافیکی را قرار داده است، برای گام نخست و برای نخستین بار در طی این سال ها تصمیم به برگزاری نمایشگاهی گرفته تا همزمان با برگزاری سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان، سی و یک پوستر فیلم از آرشیو قدیمی زاون را در معرض تماشا قرار دهد.
وی ادامه داد: این پوسترها غالبا مربوط به بخش سینمای آزاد اصفهان است و در میان آنها از تکنیک های ابتدایی انتشار یک پوستر مانند چاپ سیلک استفاده شده که برای امروز که عالی ترین فضای چاپ و نشر در کشور وجود دارد بسیار جذاب است. گرافیک این پوسترها مربوط به اوایل دورانی است که هنر گرافیک کم کم جای خود را در میان سایر هنرها باز کرده است.
تمیزی تصریح کرد: برخی از این پوسترها بدون امضا هستند و برخی امضایی دارند و ما اطلاعاتی از آنها نداریم. برخی هم از سوی افرادی شناخته شده مانند قباد شیوا، عباس کیارستمی و ابراهیم حقیقی امضا شده اند.
وی تاکید کرد: نمایشگاه به زمان زاون با حضور شورای سیاستگذاری جایزه زاون قوکاسیان و دوستداران او صبح روز هفتم شهریورماه گشایش یافت و تا 23 شهریور در گالری شماره یک پذیرای علاقمندان به زاون قوکاسیان و هنردوستان است.
گفتنی است؛ علاقه‌مندان برای بازدید از نمایشگاه «به زمان زاون» می توانند صبح‌ها از ساعت ۹ تا ۱۳ و بعدازظهرها از ساعت ۱۶ تا ۲۰ به گالری شماره یک موزه هنرهای معاصر، واقع در خیابان استانداری مراجعه کنند.

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.