پنجشنبه - ۲۵ مهر ۱۳۹۸
  اخبار برگزیده
آشنایی با معـــماری قاجار در موزه گرمابه علیقلی آقا
 

برگزاری دومین همایش "طراحـــی دارو" در خانه جوان
 


طوفان فکری در مادران با کارگاه "خلاقیت و ایده پردازی"
 

آموزش اقتصاد رسانه به روزنامه نگاران
 


مهمترین حق کودک برقراری رابطه با والدین است
 اُنس گرفتن نوجوانان با شعر و ادب در مدرسه ادبیات
 

نمایش آثار مجسمه‌های تونی کرگ در نمایشگاه «ریشه‌ها و سنگ‌ها»

نمایش آثار مجسمه‌های تونی کرگ در نمایشگاه «ریشه‌ها و سنگ‌ها»
نمایشگاه «ریشه‌ها و سنگ‌ها» مجموعه‌ آثاری از تونی کرگ یکشنبه 15 بهمن در موزه هنرهای معاصر اصفهان افتتاح شد.

"آنتونی داگلاس کرگ" متولد ۹ آوریل ۱۹۴۹ در لیورپول انگلستان است. او که با نام «تونی کرگ» شناخته می‌شود یکی از هنرمندان مطرح مجسمه سازی در سطح جهان و به ویژه اروپاست. این هنرمند انگلیسی- آلمانی در حال حاضر مقیم کشور آلمان است و در بازه‌ای از زمان در آکادمی هنر دوسلدورف و دانشگاه هنر برلین هم تدریس کرده است.
تونی کرگ در نمایشگاه «ریشه‌ها و سنگ‌ها» در توصیف آثارش گفت: بیشتر مجسمه‌ها آثاری مفهومی هستند که در زاویه‌های مختلف؛ ذهنیت و درکی متفاوت به مخاطب می‌دهند. برخی صیقلی و سنباده خورده‌اند که قابل لمس هستند و همین لمس و درک اثر بازدیدکننده را به فضای درون اثر و شناخت جنس و محتوای اثر مرتبط خواهد کرد.
این مجسمه‌ساز برجسته در زمینه معیار انتخاب جنس اثر افزود: هر اثری جنس خود را می‌طلبد؛ این‌که بدانم و بگویم چطور و چگونه جنس یک پیکره را انتخاب می‌کنم، معیار مشخصی ندارد. روح هر اثر جنس خود را مشخص می‌کند و من با درک این موضوع جنس اثر را انتخاب می‌کنم.
وی افزود: آثاری که در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شده‌اند از جنس چوب، شیشه، چدن، برنز، آهن و استیل ساخته شده‌اند.
کرگ مشخصه آثارش را معرفی کرد و گفت: برخی از این آثار با تکنیک‌هایی مانند ریخته‌گری ساخته شده و در برخی دیگر با استفاده از تکنیک‌های سنتی طراحی، ساخت مجسمه‌ها و پیکره‌هایی از چوب و برنز را در ابعاد بزرگ‌تر به همراه داشته است.
وی با بیان اینکه این تکنیک‌های سنتی طراحی را از سال‌ها پیش تا به حال انجام داده‌ام، افزود: این آثار با برداشت از زاویه‌های مختلف اندام و همچنین فیگورهای انسانی شکل گرفته است و نمایان‌گر حالت‌ها و زاویه‌هایی متفاوت از اجسام است.
این هنرمند برجسته و مشهور با بیان اینکه به مرگ هنر کلاسیک در دنیای مدرن اعتقادی ندارم، خاطرنشان کرد: هنر مدرن چیزی جدا و غیر از هنر کلاسیک نیست، همان دیدگاه با ابزاری نو و به روزشده در دنیای معاصر است.
وی با اشاره به اینکه ابزار نیز تاثیری در نوع و عملکرد خود هنر ندارد، بیان کرد: ابزار و تکنولوژی روز در این عملکرد برای من تنها یک کارکرد اصلی دارد و آن هم امکان ساخت آثاری است که ابعاد بزرگ‌تری دارد.
کرگ گفت: به عنوان یک مجسمه ساز که متریال برایش اهمیت دارد، معتقدم نگاه متریالیستی مبنای همه زبان هاست؛ بنابراین انگلیسی، آلمانی یا ایرانی بودن در این فضا مطرح نیست و همه از یک ماده سرچشمه می گیریم .ما با وجود همه تفاوت‌ها یک ارتباط انسانی با هم داریم.
این نمایشگاه تا 24 فروردین ماه 97 در محل موزه هنرهای معاصر واقع در خیابان استانداری مورد بازدید علاقه مندان قرار خواهد گرفت.

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.