چهارشنبه - ۲۴ مهر ۱۳۹۸
  اخبار برگزیده
آشنایی با معـــماری قاجار در موزه گرمابه علیقلی آقا
 

برگزاری دومین همایش "طراحـــی دارو" در خانه جوان
 


طوفان فکری در مادران با کارگاه "خلاقیت و ایده پردازی"
 

آموزش اقتصاد رسانه به روزنامه نگاران
 


مهمترین حق کودک برقراری رابطه با والدین است
 اُنس گرفتن نوجوانان با شعر و ادب در مدرسه ادبیات
 

همایش روز جهانی کلیه با شعار "کلیه‌ها و سلامت بانوان" برگزار شد

همایش روز جهانی کلیه با شعار "کلیه‌ها و سلامت بانوان" برگزار شد
به مناسبت روز جهانی کلیه، همایشی با موضوع "کلیه‌ها و سلامت بانوان" در میدان نقش جهان اصفهان برگزار شد.

همایش کلیه‌ها و سلامت بانوان با همت معاونت ورزشی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان، دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، هیأت بیماران خاص و پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی، انجمن خیریه حضرت ابوالفضل(ع) و دانشگاه الزهرا برگزار شد.
مسئول برگزاری گردهمایی کلیه و سلامت بانوان، با اشاره به اطلاع رسانی ویژه عموم مردم اظهار داشت: این کاری است که در همه جای دنیا انجام می‌شود و اصفهان هم به سهم خودش در این اطلاع رسانی قدم برداشت.
محمد مستحفضیان افزود: مرکز تحقیقات کلیه دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برای حفظ سلامت بیماران و عموم جامعه، در زمینه بیماری‌های کلیوی هرساله مراسمی آموزشی در روزهای پایانی سال در قالب همایش و اطلاع‌رسانی به مردم برای مراقبت از کلیه برگزار می‌کند.
وی با بیان اینکه هر ساله این قبیل همایش‌ها با شعار و محور خاصی برگزار می‌شود، ادامه داد: امسال کلیه و سلامت بانوان به عنوان محور برگزاری همایش و گردهمایی، انتخاب شده بود و تمام آموزش‌ها، پیرامون این موضوع بود.
فوق تخصص بیماری‌های کلیه و عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و مرکز تحقیقات بیماری‌های کلیه با اشاره به موضوع امسال روز جهانی کلیه اظهار داشت: امسال محور اصلی این همایش بانوان بودند، چرا که نقش مهم و حیاتی آنان در محیط خانه و خانواده برای همه مشخص است. با توجه به اینکه هر فرد از دوران نوزادی تا پیری در معرض بیماری کلیه قرار دارد، نقش بانوان و داشتن اطلاعات کامل پیرامون علائم و راهکارهای پیشگیری از بیماری‌های کلیوی، در کنترل قابل توجهی از این بیماری بسیار مهم است.
شهرام طاهری افزود: بانوان از بعضی جهات مانند بارداری و یائسگی بیشتر در معرض ریسک بیماری‌های کلیه قرار دارند. در دوران  بارداری، حمل یک جنین در بدن باعث افزایش بار کلیه‌ها می‌شود و احتمال ریسک ابتلا به بیماری‌های کلیه، عفونت ادراری و عفونت مثانه را افزایش می‌دهد. در نتیجه با انجام آزمایش‌های مربوطه و مراقبت‌های دوران بارداری می‌توان کاری کرد که آسیب کمتری به کلیه‌ها وارد شود. افراد میانسال با نزدیک شدن به ایام یائسگی، احتمال عفونت‌های ادراری و دیگر مسائل مربوط به کلیه به وجود می‌آید. وی گفت: آموزش به مردم و مراجعه زودهنگام به پزشک و پیشگیری از آسیب بیشتر، نتیجه برگزاری چنین همایش‌هایی است.                                             

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.