چهارشنبه - ۲۴ مهر ۱۳۹۸
  اخبار برگزیده
آشنایی با معـــماری قاجار در موزه گرمابه علیقلی آقا
 

برگزاری دومین همایش "طراحـــی دارو" در خانه جوان
 


طوفان فکری در مادران با کارگاه "خلاقیت و ایده پردازی"
 

آموزش اقتصاد رسانه به روزنامه نگاران
 


مهمترین حق کودک برقراری رابطه با والدین است
 اُنس گرفتن نوجوانان با شعر و ادب در مدرسه ادبیات
 

رسانه‌های اجتماعی یکی از مهم‌ترین بسترهای برقراری ارتباط است

رسانه‌های اجتماعی یکی از مهم‌ترین بسترهای برقراری ارتباط است
کارگاه نویسندگی علمی و تولید محتوا به همت مرکز نجوم ادیب سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان به مدت دو روز در این مرکز و با حضور محمدرضا رضایی، خبرنگار و روزنامه‌نگار علمی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان، محمدرضا رضایی، مدرس کارگاه نویسندگی علمی به اهمیت نگارش لید اشاره کرد و بیان داشت: باید در پاراگراف اول متن به‌گونه‌ای عمل کنیم که مخاطب برای خواندن مقاله ما تمایل پیدا کند و این وظیفه بر عهده لید است، تیتر نیز وظیفه جذب مخاطب را دارد.
وی در مورد آماده‌سازی فایل برای انتشار افزود: اصلاح فونت‌ها و چینش متون باید مورد توجه باشد، باید از فرمت فایل‌های متنی استفاده کرد، جانشینی عکس‌ها در متون سبب می‌شود تا درک متن بهتر حاصل شود. نوشتن توضیحات نیز کمک می‌کند تا متن انتقال مفهوم بیشتری داشته باشد و نام‌گذاری فایل‌ها ارجاع و پیدا کردن فایل را راحت‌تر می‌کند، به خوانایی فایل نیز باید اهتمام داشت زیرا استفاده از پاراگراف‌های طولانی موجب خستگی مخاطب می‌شود.
وی ارتباط با رسانه‌ها را موضوعی مهم معرفی کرد و اظهار داشت: آداب‌ورسومی خاص در این ارتباط وجود دارد، ابتدا با روزنامه‌ها و نشریات محلی کار خود را آغاز کنید، زیرا اکثر آن‌ها فقر نویسنده و سوژه و محتوا دارند و این امر سبب می‌شود تا راحت‌تر با آن‌ها ارتباط برقرار کنید. کار کردن تخصصی سبب می‌شود تا جذب بهتری برای نویسنده به وجود آید، تخصصی کار کردن سبب می‌شود تا برند سازی صورت گیرد.
این روزنامه‌نگار به برتری نگارش مطالب در مجلات نسبت به شبکه‌های اجتماعی اشاره کرد و گفت: وقتی در مجله‌ای مطلب می‌نویسید چند هزار نفر مخاطب نوشته شما را می‌خواند. ابزارهای جستجو کمک می‌کند تا نشان دهد چه کلید واژه‌هایی درصد بیشتری جستجو شده‌اند و این اطلاعات به شما در سوژه یابی یاری می‌رساند.
وی رسانه‌های اجتماعی را یکی از مهم‌ترین بسترهای برقراری ارتباط معرفی کرد و ادامه داد: برای برقراری ارتباط باید به این نکته توجه کنیم که به مکان‌های پر رفت‌وآمد برویم و بدانیم حضور در شبکه‌های اجتماعی آداب‌ورسوم خاص خود را طلب می‌کند و برای آنکه بتوانیم افراد را سوق دهیم باید به روشی عمل کنیم تا جذاب‌تر دیده شویم.
این روزنامه‌نگار علمی در پایان خاطرنشان کرد: از نوشتن نترسید، گاهی بیهوده تصور می‌شود که متون نوشته شده ما دارای کیفیت نیستند، تبلیغات بدون روابط عمومی بی اثر است، وقتی مخاطب ما را می‌شناسد تبلیغ ما را بهتر می‌بیند.

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.