پنجشنبه - ۲۵ مهر ۱۳۹۸
  اخبار برگزیده
آشنایی با معـــماری قاجار در موزه گرمابه علیقلی آقا
 

برگزاری دومین همایش "طراحـــی دارو" در خانه جوان
 


طوفان فکری در مادران با کارگاه "خلاقیت و ایده پردازی"
 

آموزش اقتصاد رسانه به روزنامه نگاران
 


مهمترین حق کودک برقراری رابطه با والدین است
 اُنس گرفتن نوجوانان با شعر و ادب در مدرسه ادبیات
 

برپایی نمایشگاه عکس "دیوار نبشته های قدیم اصفهان" در پاریس

برپایی نمایشگاه عکس "دیوار نبشته های قدیم اصفهان" در پاریس
نمایشگاه عکس "دیوار نبشته های قدیم اصفهان" از 18 تا 29 فروردین در خانه فرهنگ ایران در پاریس برگزار می شود.

این نمایشگاه همراه با نمایش فیلم مستند "به جهت یادگاری" با برگزاری یک نشست با حضور کارگردان و تهیه کننده اثر برگزار خواهد شد.
"گرافیتی های اصفهان" عنوان نمایشگاهی است از 30 دیوار نوشته اصفهان  که از 18 فروردین ماه به مدت یک هفته از سوی موزه حمام علیقلی اقا و موزه هنرهای معاصر از مراکز هنری وابسته به سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان در محل رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در پاریس مورد بازدید علاقه مندان قرار می گیرد.
کتاب "خطی ز دل تنگی" نوشته حسین مسجدی و فیلم مستند "به جهت یادگاری" ساخته محسن صفوی فر بر اساس همین مجموعه عکس تولید و منتشر شده اند که در این نمایشگاه در معرض نمایش عموم قرار داده می شود.
این دیوارنوشته‌ها، یک روایت خرد از تاریخ اجتماعی مردم اصفهان است که از زندگی روزمره مردم گرفته تا مقاطع تاریخی خاص مثل حمله افغان‌ها، به قدرت رسیدن شاه صفی، مرگ محمدشاه قاجار و اتفاقات دیگر را که بر اماکن متبرکه و مکان‌های تاریخی نوشته‌شده، دربر می‌گیرد و لذا نویسندگان این دیوارنوشته‌ها چون می‌دانستند که این ساختمان‌ها پایدار می‌مانند به نوشتن بر آنها اقدام کرده‌اند.
بخش عمده‌ای از این نوشته‌ها جنبه بسیار شخصی داشته و برخی نیز به رخدادهای اجتماعی زندگی مردم اصفهان پرداخته است که بیشتر آنها نیز با خط خوش نوشته‌شده‌اند.
گفتنی است؛ نمایشگاه عکس"دیوار نبشته های قدیم اصفهان"، اردیبهشت ماه سال گذشته نیز در گالری یک موزه هنرهای معاصر اصفهان برگزار شد.

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.