چهارشنبه - ۲۴ مهر ۱۳۹۸
  اخبار برگزیده

طوفان فکری در مادران با کارگاه "خلاقیت و ایده پردازی"
 

آموزش اقتصاد رسانه به روزنامه نگاران
 


مهمترین حق کودک برقراری رابطه با والدین است
 اُنس گرفتن نوجوانان با شعر و ادب در مدرسه ادبیات
 

تقویت هویت ملی با بزرگداشت مفاخر ایرانی
 

افزایش نشاط و مشارکت اجتماعی سالمندان در هشت بهشت
 

خرید بیش از 9 هزار جلد کتاب برای کتابخانه‌های شهرداری اصفهان

خرید بیش از 9 هزار جلد کتاب برای کتابخانه‌های شهرداری اصفهان
رییس اداره امور کتابخانه‌ها و سالن‌های مطالعه سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان از خریداری 9227 جلد کتاب برای کتابخانه‌های شهرداری از نمایشگاه بین‌المللی تهران خبر داد.

طیبه فاطمی با اعلام این خبر اظهار داشت: هر سال مبلغی را به خرید کتاب از نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران اختصاص می‌دهیم و امسال نیز با شرکت در سی و دومین دوره این نمایشگاه تعداد 9227 جلد کتاب در 3448 عنوان از 174 ناشر خریداری کردیم. 150 میلیون تومان بودجه به این امر اختصاص داشت که با احتساب 84 میلیون تومان تخفیف از نمایشگاه، 234 میلیون تومان خرید انجام شد.
او افزود: این کتاب‌ها توسط متخصصان موضوعی شورای انتخاب برنامه و در تمام رده‌های دانش بشری از نمایشگاه کتاب تهران انتخاب شده و قرار است در اختیار تمام کتابخانه‌ها و سالن‌های مطالعه مناطق 15گانه شهر اصفهان قرار گیرد.
رییس اداره امور کتابخانه‌ها و سالن‌های مطالعه سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان ادامه داد: به دلیل استقبال بالا حجم خوبی از این کتاب‌ها به رمان‌های داخلی و خارجی اختصاص دارد. همچنین با توجه به نیاز کتابخانه‌های شهرداری اصفهان، در زمینه روانشناسی نیز کتاب‌های خوبی خریداری شده است.
فاطمی گفت: طبق سیاست‌های سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان قرار است در هر محله یک کتابخانه خوب نوجوان و یک کتابخانه در زمینه منابع برای رده سنی کودکان و نوجوانان داشته باشیم که کتاب‌های باکیفیتی نیز در این زمینه نیز خریداری شد.
وی ادامه داد: پیش از حضور در نمایشگاه کتاب تهران نیازهای مدیران شهری را اخذ کرده و بر اساس این نیازها و سیاست‌های سازمان، منابع مختلفی در حوزه‌های کارآفرینی، گردشگری، فرهنگ، اقتصاد فرهنگ و اقتصاد اطلاعات هم خریداری کردیم.
او تصریح کرد: این کتاب‌ها به مدت 10 روز در قالب نمایشگاهی در کتابخانه مرکزی اصفهان در معرض دید شهروندان و مدیران قرار گرفت و قرار است از اواسط تیرماه امسال بین مراکز و کتابخانه‌ها توزیع شود.
رییس اداره امور کتابخانه‌ها و سالن‌های مطالعه سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان درباره برنامه کتابخانه‌های شهرداری در فصل کنکور سراسری و کارشناسی ارشد گفت: علاوه بر خرید کتاب‌های کمک‌درسی برای مراکز مطالعه، همایش جمع‌بندی، رفع اشکال و تست‌زنی از 26 خردادماه با حضور اساتید برجسته این حوزه در کتابخانه مرکزی اصفهان برگزار می‌شود.
فاطمی درباره تعداد کتابخانه‌های تحت پوشش شهرداری اصفهان خاطرنشان کرد: با احتساب کتابخانه‌های وابسته به مناطق، کتابخانه‌های سازمان و کتابخانه‌های اختصاصی و تخصصی، حدود 85 کتابخانه و سالن مطالعه در شهر اصفهان داریم.

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.