چهارشنبه - ۲۶ تیر ۱۳۹۸
  اخبار برگزیدهجای خالی سلوچ در رُمان محبوب من
 

برگزاری جشنواره غیررقابتی "شهر یادت نره" در اصفهان
 

شناسایی یکصدهزار شهروند اصفهانی مبتلا به فشارخون بالا
 دعوت متن به همپوشانی ذهن در موزه هنرهای معاصر اصفهان
 

حمایت اصلی از هنرمندان با خرید آثار هنری آن‌ها مقدور می‌شود

حمایت اصلی از هنرمندان با خرید آثار هنری آن‌ها مقدور می‌شود
نبیل یوسف شریداوی نوازنده و آهنگساز و فعال موسیقی شهر اصفهان از حضور و حمایت افراد در این برنامه تقدیر کرد و گفت: حمایت اصلی از هنرمندان با خرید آثار هنری آن‌ها مقدور می‌شود.

مراسم رونمایی از آلبوم موسیقی "بی‌سخن" از ساخته‌های سعید قربانی، شامگاه جمعه 8 دی با حضور اهالی هنر و هنردوستان در هنرسرای خورشید برگزار شد.
دفتر تخصصی موسیقی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان در راستای حمایت از موسیقی مراسم رونمایی از این آلبوم را پشتیبانی کرد و در هنرسرای خورشید این رونمایی با حضور هنرمندان و اهل موسیقی و علاقه‌مندان موسیقی برگزار شد.
منصور اعظمی‌کیا، استاد مکتب موسیقی اصفهان، در این مراسم به ایراد سخن پرداخت و پیرامون جایگاه موسیقی بی کلان در ایران اظهار داشت: آهنگسازی بدون کلام کاری جوان در ایران است، باید بدانیم موسیقی بدون کلام چه جایگاهی دارد و چه سیری باید طی کند تا به کمال برسد.
وی موسیقی مشرق زمین را کلام محور دانست و افزود: خواننده سالاری در موسیقی ایران مرسوم و معمول است، پیگیری دقیق‌تر ما را به آهنگ‌سازی می‌رساند، به هر دلیلی این مسئله باب شده و این سبب شده کمتر هنرمندان در حوزه موسیقی بی‌کلام کار کنند و کسانی که اندیشه بالاتر دارند این مسئله را خاموش نگذاشته‌اند.
سعید قربانی آهنگ‌ساز آلبوم بی‌سخن نیز به نبود حمایت در انتشار موسیقی بی‌کلام تأکید کرد و اظهار داشت: به دلیل نبود حمایت انتشار این کار دو سال به طول انجامید، ساخت این اثر 2 سال پیش به اتمام رسیده بود.
وی در مورد ساخت آثار این آلبوم گفت: برخی از قطعات را برای این کار ساختم و برخی قطعات را قبلاً ساخته بودم، قطعه رؤیا را زیر نظر استاد اردوان کامکار ساختم و از درس‌های کلاسش بود و اول برای سنتور تنظیم شد و بعد برای دیگر سازها آن را تنظیم کردم. چهارمضراب بیات ترک به یاد استاد فرامرز پایور نوشته شد زیرا او همیشه ملاک ذهنی من بود.
نبیل یوسف شریداوی نوازنده و آهنگساز و فعال موسیقی شهر اصفهان از حضور و حمایت افراد در این برنامه تقدیر کرد و اظهار داشت: چند سالی است که برنامه رونمایی در اصفهان باب شده، ساخت آلبوم با تمام سختی‌هایش ارزش ویژه‌ای دارد زیرا تا سال‌ها ماندگار می‌شود.
وی حامیان اصلی موسیقی را مردم دانست و افزود: حمایت اصلی از هنرمندان با خرید آثار هنری آن‌ها مقدور می‌شود، امیدواریم این فرهنگ در ایران باب شده و افراد با خرید آثار هنری هنرمندان موسیقی حمایت واقعی خود را نشان دهند.
در پایان این شب قطعاتی توسط سعید قربانی، حسین قربانی، حبیب خرمی و مهرزاد اعظمی کیا نواخته شد، این گروه قطعاتی را از استاد فرامرز پایور، پرویز مشکاتیان و اردوان کامکار اجرا کردند تا جایگاه موسیقی بی‌کلام بیشتر درک شود.

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.