شنبه - ۳۱ فروردین ۱۳۹۸
  اخبار برگزیده
گسترش فرهنگ ایثار در جامعه با شعار "همدلی برای ایران"
 

نگاهی بر تأثیر رسانه بر ذهن در نمایش "خانه‌ای وجود داشت"
 

برگزاری همایش ادبی "نقش نهان" با محوریت"تصویر در شعر"
 

خانه نوجوان میزبان جشنواره هنرهای تجسمی "فراتر از واژه‌"
 


کُرنشی هنرمندانه به حافظ در موزه هنرهای معاصر اصفهان
 

رقابتی نوستالژیک در مسابقه "از کی بپرسم؟"
 

اجرای دو نمایش "قَجَر الجَدید" و "طلای رشید" در اصفهان
 


با صدای پدربزرگ‌ و مادربزرگ‌‌تان دابسمش بسازید
 

حمام تاریخی دردشت میزبان نمایشگاه آجرکاری دوره سلجوقیان

حمام تاریخی دردشت میزبان نمایشگاه آجرکاری دوره سلجوقیان
حمام دردشت در ایام نوروز تا 12 فروردین همه روزه از ساعت 9 تا 19 میزبان نمایشگاه آثار آجرکاری دوره سلجوقیان است.

هنوز می توان باگشت و گذار در کوچه پس کوچه های این محله و بازدید از خانه های تاریخی کوچک و بزرگ آن، تصویری از شهر سلجوقی را دید. کافی است به بام یکی از عمارت ها ی این محله بروید تا منظره ای از هزار سال پیش این محله پیش روی شما قرار گیرد.
حمام، بازارچه و کاروانسرای دردشت در کنار یکدیگر یک مجموعه تاریخی پدید آورده اند. کاشیکاری هفت رنگ با نقوش گل و بوته و اسلیمی
حمام دردشت که به آن حمام بازارچه نیز می گویند، از دیدنی های این حمام است . سربینه حمام دردشت هشت ضلعی با پوشش تاق و گنبد طراحی شده و در راس گنبدها نورگیرهای شیشه دار پیش بینی شده است.
حمام دردشت در ایام نوروز تا 12 فروردین همه روزه از ساعت 9 تا 19 میزبان نمایشگاه آثار آجرکاری دوره سلجوقیان است که شهروندان و مسافران نوروزی علاوه بر بازدید از حمام می‌توانند از این نمایشگاه نیز دیدن کنند.
در این حمام راهنمایان برای مردم توضیحاتی راجع به ساختار حمام‌های تاریخی می‌دهند و امکان بازدید از پشت بام و گاف روب حمام نیز مهیا شده است در صورتیکه بسیاری از حمام‌ها این امکان را ندارد.
حمام دردشت در خیابان ابن سینا و بازارچه تاریخی دردشت واقع شده، قدمتش به دوره صفویه برمی‌گردد و فردی به نام آقا مومن این حمام را بنا کرده است.

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.