پنجشنبه - ۳۰ خرداد ۱۳۹۸
  اخبار برگزیده
افزایش خلاقیت فرهنگی از اهداف طرح "اصفهان 2020" است
 

برگزاری ورکشاپ بازیگری با حضور "بهرام بهرامیان"
 

یادگیری با طعم لذت در ویژه برنامه "نوجواني نوجويي"
 

سفر کردن رویای من است
 

چگونه در شهر خودمان سفر کنیم؟
 

حضور توانخواهان در جشنواره بین المللی فیلم های کودکان
 

سهم صنایع دستی در اقتصاد استان اصفهان کم نیست
 

گل کاغذی مغربی پیام آور صرفه جویی در آب
 

استقبال از طرح "ماد" برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی
 

برگزاری چهارمین جشنواره ورزشی "زاینده رود "در اصفهان
 

حال و هوای نوروزی در موزه عصارخانه شاهی

حال و هوای نوروزی در موزه عصارخانه شاهی
موزه عصارخانه شاهی اصفهان در ایام نوروز با ویژه‌برنامه‌هایی میزبان مسافران نوروزی و شهروندان اصفهانی است.

مدیر موزه عصارخانه شاهی اصفهان درباره برنامه‌های این موزه در نوروز 98 اظهار داشت: موزه عصارخانه شاهی اصفهان بنایی منحصربفرد و تنها عصارخانه ایران بوده که به شکل موزه درآمده و به ثبت ملی رسیده است که مورد بازدید علاقمندان قرار می‌گیرد.
مریم قانونی به ساعت بازدید از این موزه اشاره کرد و افزود: موزه عصارخانه شاهی در ایام نوروز از ساعت 9 صبح تا 19:30 میزبان مسافران نوروزی و شهروندان اصفهانی است و همچنین برنامه تک‌نوازی موسیقی از ساعت 11 تا 12 و 18 تا 19 در موزه عصارخانه شاهی در حال برگزاری است.
مدیر موزه عصارخانه شاهی اصفهان به اجرای برنامه نوروزی‌گویی در این موزه اشاره کرد و ادامه داد: برای گردآوری رسوم نوروزی برنامه‌ای در قالب طرح پژوهشی و تاریخ شفاهی با عنوان نوروزی‌گویی برگزار می‌کنیم. در این برنامه از حضور مسافران نوروزی و شهروندان اصفهانی استفاده کرده و از آنها می‌خواهیم در مصاحبه‌هایی با پژوهشگران ما رسومات نوروزی شهرها و استان‌های خود را تشریح کنند و این مصاحبه‌ها گردآوری و پیاده‌سازی می‌شود.
قانونی گفت: موزه عصارخانه شاهی اصفهان وابسته به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان به عنوان مرکز مطالعات فرهنگ عامه نیز محسوب می‌شود و اجرای طرح نوروزی‌گویی در راستای مأموریت این موزه انجام می‌گیرد.
وی بیان داشت: با توجه به گشایش درب جدید موزه عصارخانه شاهی از امسال و تسهیل ورود بازدیدکنندگان به این مکان تاریخی و معرفی این موزه از سوی بازدیدکنندگان زیادی که امسال داشتیم به عنوان سفیران فرهنگی، پیش‌بینی می‌کنیم که عصارخانه شاهی در ایام نوروز بازدیدکننده قابل توجهی خواهد داشت که البته بستگی به تعداد مسافران نوروزی شهر اصفهان هم دارد.
مدیر موزه عصارخانه شاهی اصفهان خاطرنشان کرد: مجموعه میدان نقش‌جهان اصفهان بناهای شناخته‌شده و ناشناخته فراوانی دارد و از مسافران و همچنین شهروندان اصفهانی که ایام نوروز را برای اصفهان‌گردی غنیمت می‌شمارند، دعوت می‌کنیم که به طور ویژه از موزه عصارخانه شاهی که بنایی منحصربفرد در دل بازار بزرگ میدان نقش‌جهان است، بازدید کنند.
علاقمندان به بازدید از موزه عصارخانه شاهی وابسته به سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان می‌توانند به میدان نقش‌جهان، بازار قنادها، قبل از سرای مخلص مراجعه کنند.
ویژه‌برنامه‌های نوروزی این موزه از دوم تا شانزدهم فروردین ماه و برنامه تک‌نوازی موسیقی از سوم تا شانزدهم فروردین ماه 98 (به جز دوازدهم فروردین) برگزار می‌شود.

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.