چهارشنبه - ۲۴ مهر ۱۳۹۸
  اخبار برگزیده
آشنایی با معـــماری قاجار در موزه گرمابه علیقلی آقا
 

برگزاری دومین همایش "طراحـــی دارو" در خانه جوان
 


طوفان فکری در مادران با کارگاه "خلاقیت و ایده پردازی"
 

آموزش اقتصاد رسانه به روزنامه نگاران
 


مهمترین حق کودک برقراری رابطه با والدین است
 اُنس گرفتن نوجوانان با شعر و ادب در مدرسه ادبیات
 

جلال‌الدین تاج اصفهانی؛ نادره مکتب آواز اصفهان

جلال‌الدین تاج اصفهانی؛ نادره مکتب آواز اصفهان
مروارید موسیقی اصفهان با وجود بزرگانی همچون استاد جلال تاج اصفهانی نادره مکتب آواز اصفهان در صدف هنر ایران می‌درخشد.

نشست تخصصی موسیقی اصفهان به مناسبت سی و هفتمین سالگرد درگذشت استاد تاج اصفهانی، همزمان با گشایش دبیرخانه دائمی جشنواره سالانه موسیقی اصفهان از سوی هنرسرای خورشید وابسته به سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان برگزار شد.
معاون فرهنگی هنری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان در این آیین، مرحوم جلال‌الدین تاج اصفهانی را نادره مکتب آواز اصفهان نامید و اظهار داشت: سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی با داشتن دفاتر تخصصی در حوزه‌های مختلف هنری دستی بر آتش دارد و به دنبال برگزاری رویدادهایی است که مانند یک نخ تسبیح، فعالان آن حوزه را انسجام بخشد.
رضا روحانی افزود: برگزاری نمایشگاه صنعت سینمای اصفهان و برپایی جایزه ادبی جمالزاده نویسنده اصفهانی و پدر داستان کوتاه ایران از جمله این رویدادها است. در بخش موسیقی نیز با تشکیل دبیرخانه، رویدادی با عنوان جشنواره موسیقی اصفهان احتمالاً در آذرماه سال 98 برگزار می‌کنیم که امیدوارم با همکاری و راهنمایی اساتید و صاحب‌نظران موسیقی اصفهان، مدل این جشنواره به خوبی تعریف شود.
دبیر شورای موسیقی شهرداری اصفهان نیز در این مراسم گفت: اساتید پیشکسوت موسیقی دانشگاه اصفهان و دانشگاه فرهنگ و هنر از حدود سه سال پیش به این فکر افتادند که مشاورانی در حوزه موسیقی شهرداری داشته باشند و سند جامع موسیقی اصفهان در 2 سال تدوین شد.
سعید شریعت با بیان اینکه شهرداری‌های تمام شهرهای پیشرفته جهان از موسیقی فاخر شهر خود حمایت می‌کنند، اظهار داشت: در این راستا طرح احیای دفاتر تخصصی با ساختار جدید را در پیش گرفتیم و پیش‌نویس این سند در سه حوزه اجرا، آموزش و پژوهش و با چشم‌اندازی پنج ساله تدوین شد.
وی افزود: کارگروه‌ مرکز مطالعات موسیقی‌پژوهی ایران در هنرسرای خورشید افتتاح می‌شود، همچنین افتتاح دبیرخانه جشنواره‌ها، همایش‌ها، اداره ارکسترها و اصلاح ساختار آموزش را نیز در دستور کار داریم.
در ادامه، دبیر جشنواره موسیقی اصفهان اظهار داشت: در سند توسعه شهر اصفهان بخشی به عنوان گردشگری هنری گنجانده شده که اتفاق مبارکی است. اصفهان به شهر هنر مشهور و هنر، بزرگ‌ترین ظرفیت شهر اصفهان است.
آرش مشتاقی اضافه کرد: فرهنگ بستر توسعه هر جامعه‌ است و رویدادهای هنری همواره نقش بزرگی در ارتقای فرهنگ یک جامعه دارد. اصفهان همواره ستون محکم و تأثیرگذاری در موسیقی ایران بوده و از این 2 ظرفیت که تاکنون از آنها استفاده نشده است، می‌توان در آینده با برگزاری جشنواره موسیقی به خوبی استفاده کرد.

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.