چهارشنبه - ۲۴ مهر ۱۳۹۸
  اخبار برگزیده
آشنایی با معـــماری قاجار در موزه گرمابه علیقلی آقا
 

برگزاری دومین همایش "طراحـــی دارو" در خانه جوان
 


طوفان فکری در مادران با کارگاه "خلاقیت و ایده پردازی"
 

آموزش اقتصاد رسانه به روزنامه نگاران
 


مهمترین حق کودک برقراری رابطه با والدین است
 اُنس گرفتن نوجوانان با شعر و ادب در مدرسه ادبیات
 

وحدت کودک با خانواده در جشنواره‌های جزیره بازی

وحدت کودک با خانواده در جشنواره‌های جزیره بازی
جزیره بازی در جشنواره «کودک، بازی، خانواده» با محوریت کارگاه دومینو، از بازی‌های آموزشی کودکان رده سنی 1 تا 6 سال رونمایی کرد.

در این برنامه که رویکرد اصلی مشارکت خانواده‌ها در بازی کودک را هدف اصلی خود می‌دانست، جزیره بازی به غیر از غرفه‌های دائم و غرفه‌هایی که برای این برنامه آماده شده بود، مسابقه «دومینوی خانوادگی» را به عنوان برنامه اصلی این جشنواره برگزار کرد.
امینه جلالی، رئیس جزیره بازی سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان، رویکرد اصلی برگزاری چنین برنامه‌هایی را بازی‌های دسته جمعی دانست و گفت: یکی از اهداف جزیره بازی این است که فضایی شاد و پرنشاط را برای آخر هفته و روزهای تعطیل کودکان و خانواده‌ها فراهم کند.
وی ادامه داد: نزدیکی والدین و بچه‌ها در بازی‌های دست جمعی یکی از مهم‌ترین مسائلی است که خانواده باید اهمیت آن را بداند و با آن آشتی کند. در این برنامه‌ها به پدر و مادرها اجازه داده شده با کودکان خود بازی کنند و اهمیت بازی دسته جمعی و خانوادگی با کودکان خود را بشناسند.
رئیس جزیره بازی با عنوان کردن اهمیت بازی و شادی کودکان افزود: چنین برنامه‌هایی می‌تواند به شکلی یک دورهمی خانوادگی برای کودکان و خانواده‌هایشان باشد و آن‌ها را به یکدیگر نزدیک کند. این سبک بازی‌ها به خوبی اهمیت بازی و شادی کودکان را به خانواده نشان می‌دهد. البته این را نیز باید خاطرنشان کرد که اهمیت وقت گذاری برای کودکان یکی از موضوعات مهم برای پیشرفت فکری روحی و روانی کودکان ماست.
امینی با بیان اینکه برنامه ما در جزیره بازی این است که ویژه برنامه‌ها به صورت تخصصی با طراحی بازی‌های جدید کودکانه برگزار شود، خاطرنشان کرد: برنامه‌ریزی ما این‌گونه است که هر دو هفته یک‌بار ویژه‌ برنامه‌ای مانند این برنامه در جزیره بازی برگزار شود و آیتم‌هایی جدید و مرتبط که طراحی بخش تخصصی خود مجموعه است را به کودکان ارائه دهیم.

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.