چهارشنبه - ۲۴ مهر ۱۳۹۸
  اخبار برگزیده

طوفان فکری در مادران با کارگاه "خلاقیت و ایده پردازی"
 

آموزش اقتصاد رسانه به روزنامه نگاران
 


مهمترین حق کودک برقراری رابطه با والدین است
 اُنس گرفتن نوجوانان با شعر و ادب در مدرسه ادبیات
 

تقویت هویت ملی با بزرگداشت مفاخر ایرانی
 

افزایش نشاط و مشارکت اجتماعی سالمندان در هشت بهشت
 

هرهفته یک اتفاق شاد تفریحی در جزیره بازی

هرهفته یک اتفاق شاد تفریحی در جزیره بازی
جزیره بازی به عنوان مرکز تخصصی بازی هر هفته ویژه کودکان 2 تا 10 سال به برگزاری یک برنامه و مسابقه شاد تفریحی می پردازد.

مدیر جزیره بازی اظهار داشت: بازی جزئی جدانشدنی از زندگی کودکان بوده و  به نوعی تمام زندگی کودک است اما باید گفت بازی فقط هم مختص کودکان نیست و در تمام طول زندگی انسان مشاهده می شود منتها نوع بازی و مدت زمانی که افراد در سنین مختلف به آن اختصاص می دهند متفاوت است.
امینه جلالی راد افزود: اگر بتوانیم بازی کودک را درک کنیم مسلما قادر خواهیم بود که افکار و عواطف او را بشناسیم چرا که بازی بهترین وسیله برای درک بیشتر دنیای کودک است.
وی تصریح کرد: در مورد اهمیت بازی می توان گفت که از راه بازی می توان ضوابط و مقرراتی به کودک یاد داد و ناسازگاری های او را اصلاح کرد و نابسامانی های او را سرو سامان داده و خلاقیت او را پرورش داد.
وی ادامه داد: بازی به عنوان بخش پذیرفته شده ای از زندگی کودک، در روند رشد از اهمیت ویژه ای برخوردار است که اغلب خانواده  ها کمتر به نقش آن پی برده و غالبا به آن به عنوان عامل اتلاف وقت  نگاه می کنند.
مدیر جزیره بازی گفت: جزیره بازی در همین راستا به عنوان مرکز تخصصی بازی زیر مجموعه مدیریت تفریحی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان ویژه کودکان 2 تا 10 سال به ارایه بازی در شکل های متفاوت شامل ماسه بازی، آشنایی با حیوانات خانگی، رنگ بازی، سفالگری، آشنایی با گیاهان، سازه های خلاق، ماهیگیری، نمایش خلاق، بازی های میدانی تحرکی و سالن بازی کودکان 2تا 5 سال پرداخته است.
جلالی راد اظهار داشت: برگزاری جشن های کودکانه و کارگاه های یک روزه کودکانه و مادر و کودک و خانواده  در جهت  بسترسازی بازی کودکان به شهروندان کودک و افزایش سطح نشاط و سلامت خانواده با محوریت کودکان نیز از دیگر خدمات ارائه شده از سوی جزیره بازی می باشد.
وی افزود: از ابتدای تابستان  هرهفته یک اتفاق شاد تفریحی در قالب "سوت شادی"  دراین مجموعه اجراشده و تا پایان تابستان نیز ادامه دارد.
وی عنوان کرد: جشنواره ماهیگیری، ماسه بازی خانوادگی، گل بازی خانوادگی، بازی دست سازه های بازیافتی، رنگ بازی، چالش  اریگامی و رولینگ، چهارشنبه های جزیره همراه با بازیهای خانوادگی هر چهارشنبه بطور ثابت، آشپزی کودکانه، اجرای کارگاه "مادران دانا فرزندان توانا" و مسابقه ساخت فرفره های چوبی از جمله برنامه های اجرایی جزیره بازی در تابستان بوده است.
جلالی راد خاطرنشان کرد: جزیره بازی وابسته به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان در نظر دارد ساعاتی شاد فارغ از روزمرگی زندگی پدران و مادران برای کودکان را ایجاد کند و زمینه ای را فراهم سازد که در روند آن کودکان افزایش اعتماد به نفس  شادی و نشاط و احساس امنیت کنند و در کنار آن مهارتهای بنیادین را تجربه کنند.

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.