چهارشنبه - ۲۴ مهر ۱۳۹۸
  اخبار برگزیده
آشنایی با معـــماری قاجار در موزه گرمابه علیقلی آقا
 

برگزاری دومین همایش "طراحـــی دارو" در خانه جوان
 


طوفان فکری در مادران با کارگاه "خلاقیت و ایده پردازی"
 

آموزش اقتصاد رسانه به روزنامه نگاران
 


مهمترین حق کودک برقراری رابطه با والدین است
 اُنس گرفتن نوجوانان با شعر و ادب در مدرسه ادبیات
 

موزه هنرهای معاصر اصفهان میزبان آثار مجسمه‌ساز مشهور جهان

موزه هنرهای معاصر اصفهان میزبان آثار مجسمه‌ساز مشهور جهان
نمایشگاه «ریشه‌ها و سنگ‌ها» با مجموعه‌ای از آثار تونی کرگ مجسمه‌ساز مشهور انگلیسی–آلمانی، در موزه هنرهای معاصر اصفهان برپاست.

پیش از ورود به این نمایشگاه با مجسمه‌ای فلزی مقابل درب ورودی موزه هنرهای معاصر روبه‌رو خواهید شد. در ادامه و در حیاط موزه با مجسمه‌های بزرگ درگیر می‌شوید تا اینکه گردشی در بیشتر سالن‌های این موزه همراه با آثار تونی کرگ داشته باشید. در نمایشگاه «ریشه‌ها و سنگ‌ها»  بیشتر مجسمه‌های مفهومی که به زاویه‌های مختلف قابل مشاهده و درک هستند‌، وجود دارد. این آثار به صورت حجم‌های صیقلی و قابل لمس هستند که از جنس چوب، شیشه، چدن، برنز، آهن و استیل ساخته شده‌اند.
نمایشگاه «ریشه‌ها و سنگ‌ها» شامل مجسمه‌های بزرگ، کوچک و تابلوهای آثار طراحی روی کاغذ از تونی کرگ هنرمند مطرح و شناخته شده مجسمه‌سازی جهان است. مجسمه‌های به نمایش گذاشته شده در این نمایشگاه از جنس چوب، شیشه، برنز، چدن، آهن و استیل هستند.
این نمایشگاه از 15 بهمن ماه افتتاح شده و تا 24 فروردین ماه 97 در محل موزه هنرهای معاصر واقع در خیابان استانداری مورد بازدید علاقه مندان قرار می گیرد.
گفتنی است؛ "آنتونی داگلاس کرگ" متولد ۹ آوریل ۱۹۴۹ در لیورپول انگلستان است. تونی کرگ یکی از هنرمندان مطرح مجسمه سازی در سطح جهان و به ویژه اروپاست. او هنرمندی انگلیسی- آلمانی محسوب می‌شود که در حال حاضر مقیم کشور آلمان است؛ تونی کرگ در آکادمی هنر دوسلدورف و دانشگاه هنر برلین تدریس کرده است.از اهمیت این هنرمند همین کافی‌ست که تقریبا در بیشتر کلان‌شهر‌های جهان یک اثر از تونی کرگ را می‌توان مشاهده کرد.

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.