چهارشنبه - ۲۴ مهر ۱۳۹۸
  اخبار برگزیده
آشنایی با معـــماری قاجار در موزه گرمابه علیقلی آقا
 

برگزاری دومین همایش "طراحـــی دارو" در خانه جوان
 


طوفان فکری در مادران با کارگاه "خلاقیت و ایده پردازی"
 

آموزش اقتصاد رسانه به روزنامه نگاران
 


مهمترین حق کودک برقراری رابطه با والدین است
 اُنس گرفتن نوجوانان با شعر و ادب در مدرسه ادبیات
 

توزیع 7 هزار مداد کاشتنی در هفته درختکاری

توزیع 7 هزار مداد کاشتنی در هفته درختکاری
رییس اداره توسعه فرهنگ شهروندی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان از توزیع مدادهای کاشتنی در بین شهروندان اصفهانی در هفته درختکاری خبر داد.

احمد رضایی درباره ویژه‌برنامه این اداره در هفته درختکاری اظهار داشت: همزمان با ایام هفته درختکاری 7 هزار مداد کاشتنی از سوی اداره توسعه فرهنگ شهروندی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان در بین شهروندان توزیع شد.
وی افزود: این مدادهای کاشتنی که به آنها مداد سبز، مداد محیط زیستی و یا مداد بذردار هم گفته می‌شود، به صورت یک کپسول بذردار طراحی شده است و زمانی که مصرف شده و کوتاه می‌شوند با کاشته شدن در خاک سبز می‌شوند.
رییس اداره توسعه فرهنگ شهروندی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان ادامه داد: این مدادهای کاشتنی در جشن‌هایی که به مناسبت هفته درختکاری در سطح شهر در حال برگزاری است، در بین شهروندان توزیع می‌شود.
رضایی تشویق شهروندان به درختکاری و فرهنگ‌سازی درباره حفظ محیط زیست، جلوگیری از قطع درختان و پاسداشت طبیعت به‌ویژه در بین کودکان، نوجوانان و دانش‌آموزان را هدف از اجرای این برنامه دانست و گفت: به همراه این مدادهای کاشتنی کاتالوگ‌هایی نیز به شهروندان داده می‌شود تا با نحوه کاشتن و نگهداری از این گیاهان آشنا شوند. توسعه فرهنگ استفاده از مواد بازیافتی نیز از دیگر اهداف طراحی مدادهای کاشتنی است.

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.