سه شنبه - ۲۸ اسفند ۱۳۹۷
  اخبار برگزیده
اصفهان میزبان هزار رویداد فرهنگی در نوروز 98
 

چینی‌ها از کودکان نقاش اصفهانی تقدیر کردند
 

ارتباط فرهنگی اصفهان و شانگهای گسترش می‌یابد
 

نبایدهای کسب و کار بانوان کارآفرین را بشناسید
 

توجه به استعداد و علاقه نوجوانان در انتخاب رشته مؤثر است
 

صمیمیت، تعهد و شور؛ سه ضلع رابطه عاشقانه سالم
 

آخر هفته همراه با برنامه های مرکز نجوم ادیب
 

روایت محله قدیمی ماربین در مستند «دیار هزار ساله»
 

گونه‌های گیاهی استان اصفهان سه برابر اروپا است
 

بوی عید و عطر سمنو در عمارت هنرمند پیچید
 

توزیع 7 هزار مداد کاشتنی در هفته درختکاری

توزیع 7 هزار مداد کاشتنی در هفته درختکاری
رییس اداره توسعه فرهنگ شهروندی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان از توزیع مدادهای کاشتنی در بین شهروندان اصفهانی در هفته درختکاری خبر داد.

احمد رضایی درباره ویژه‌برنامه این اداره در هفته درختکاری اظهار داشت: همزمان با ایام هفته درختکاری 7 هزار مداد کاشتنی از سوی اداره توسعه فرهنگ شهروندی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان در بین شهروندان توزیع شد.
وی افزود: این مدادهای کاشتنی که به آنها مداد سبز، مداد محیط زیستی و یا مداد بذردار هم گفته می‌شود، به صورت یک کپسول بذردار طراحی شده است و زمانی که مصرف شده و کوتاه می‌شوند با کاشته شدن در خاک سبز می‌شوند.
رییس اداره توسعه فرهنگ شهروندی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان ادامه داد: این مدادهای کاشتنی در جشن‌هایی که به مناسبت هفته درختکاری در سطح شهر در حال برگزاری است، در بین شهروندان توزیع می‌شود.
رضایی تشویق شهروندان به درختکاری و فرهنگ‌سازی درباره حفظ محیط زیست، جلوگیری از قطع درختان و پاسداشت طبیعت به‌ویژه در بین کودکان، نوجوانان و دانش‌آموزان را هدف از اجرای این برنامه دانست و گفت: به همراه این مدادهای کاشتنی کاتالوگ‌هایی نیز به شهروندان داده می‌شود تا با نحوه کاشتن و نگهداری از این گیاهان آشنا شوند. توسعه فرهنگ استفاده از مواد بازیافتی نیز از دیگر اهداف طراحی مدادهای کاشتنی است.

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.