چهارشنبه - ۲۶ تیر ۱۳۹۸
  اخبار برگزیدهجای خالی سلوچ در رُمان محبوب من
 

برگزاری جشنواره غیررقابتی "شهر یادت نره" در اصفهان
 

شناسایی یکصدهزار شهروند اصفهانی مبتلا به فشارخون بالا
 دعوت متن به همپوشانی ذهن در موزه هنرهای معاصر اصفهان
 

بیداری در دیوارنگاره‌های انقلاب

بیداری در دیوارنگاره‌های انقلاب
توانخواهان نوجوان اصفهانی با ساخت روزنامه‌دیواری در برنامه "دیوارنگاره بیداری" در ویژه‌برنامه‌های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی مشارکت کردند.

در قلب شهر اصفهان، جایی در میانه خیابان سنبلستان به انجمن خیریه توانخواهان آسوده مأوا می‌رسیم که از چند سال پیش مأمن و مأوایی شده برای توانخواهان جسمی حرکتی در اصفهان.
اعضای این انجمن نیز مانند بسیاری از همشهریان در چهلمین دهه فجر انقلاب اسلامی از ویژه‌برنامه‌های این ایام بی‌نصیب نمانده‌اند و در یکی از روزهای این دهه 40 نوجوان توانخواه گرد هم جمع شده‌ اند تا در گروه‌های چندنفره هنرشان را در قالب ساخت روزنامه‌دیواری انقلاب به معرض دید بگذارند.
نام این برنامه را "دیوارنگاره بیداری" گذاشته‌اند که مدیر خانه نوجوان سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان هدف از برگزاری آن را تبلور شعار "معلولیت محدودیت نیست" در عمل می‌داند.
اسما نکوئی با اشاره به برگزاری این برنامه برای نوجوانان توانخواه ذهنی در مرکز توانبخشی کوشا افزود: روزنامه‌دیواری‌هایی که توسط نوجوانان توانخواه تهیه شد در غرفه سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری در نمایشگاه دستاوردهای انقلاب نیز به نمایش گذاشته می‌شود.
او ادامه داد: نخبگان علمی، ورزشی و هنری جامعه معلولان سنبل سرشت ذاتی انسان در برابر مشکلات و الگویی برای افراد سالم هستند که بر اثر یک اتفاق که ممکن است برای هر کدام از ما پیش بیاید، محدودیت‌های جسمی پیدا کرده‌اند که دلاورمردانه جلوی آن ایستاده‌اند.
مدیر خانه نوجوان سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان گفت: مسئولان باید به این نکته توجه کنند که توانخواهان ناتوان نیستند و تنها سطح توانایی‌شان با سایرین متفاوت است. در رعایت حقوق برابر برای معلولان باید تمام آنها را در فعالیت‌های اجتماعی مشارکت دهیم و روحیه مشارکت‌پذیری آنها را تقویت کنیم. به همین دلیل برای تهیه روزنامه‌دیواری در دهه فجر از این نوجوانان دعوت کردیم که با استقبال خوب آنها نیز مواجه شدیم.
نکوئی با اشاره به اینکه اصفهان شهر دوست‌دار کودک است و یونیسف افراد 6 تا 18 ساله را کودک محسوب می‌کند، تصریح کرد: خانه نوجوان اصفهان برای نوجوانان 12 تا 18 ساله برنامه‌ریزی می‌کند و تلاش کرده‌ایم در این برنامه‌ها هوای معلولان شهرمان را هم داشته باشیم. رسالت ما این است که تمام نوجوانان شهر را با هر شرایطی که دارند، در برنامه‌های خانه نوجوان مشارکت دهیم.
او درباره افزایش روحیه نوجوانان توانخواه با انجام کار گروهی بیان داشت: در برنامه انجمن توانخواهان ذهنی کوشا واقعاً از این نوجوانان روحیه گرفتم و آنها نیز روز خوبی را پشت سر گذاشتند.

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.