چهارشنبه - ۲۴ مهر ۱۳۹۸
  اخبار برگزیده
آشنایی با معـــماری قاجار در موزه گرمابه علیقلی آقا
 

برگزاری دومین همایش "طراحـــی دارو" در خانه جوان
 


طوفان فکری در مادران با کارگاه "خلاقیت و ایده پردازی"
 

آموزش اقتصاد رسانه به روزنامه نگاران
 


مهمترین حق کودک برقراری رابطه با والدین است
 اُنس گرفتن نوجوانان با شعر و ادب در مدرسه ادبیات
 

بیان مسائل شهروندی در مجموعه کتاب های "شهر بخیر"

بیان مسائل شهروندی در  مجموعه کتاب های "شهر بخیر"
مجموعه‎ 52 جلدی "شهر بخیر" با تصویرسازی و داستان مسائل شهروندی را مطرح می کند.

رییس اداره توسعه فرهنگ شهروندی شهرداری اصفهان با بیان این خبر گفت: چهار عنوان از مجموعه کتاب‌های "شهر بخیر" در برنامه‌ای در قالب پروژه آدم و هوا رونمایی شد.
احمد رضایی دارافشانی اظهار کرد: مجموعه‎ 52 جلدی "شهر بخیر" قرار است با تصویرسازی و داستان ویژه کودکان رده سنی 6 تا 8 سال مسائل شهروندی را مطرح می کند.
وی با بیان اینکه به زودی از اپلیکیشن اداره توسعه شهروندی نیز رونمایی می‌شود، ادامه داد: قرار است این مجموعه کتاب در اپلیکیشن اداره توسعه شهروندی بارگذاری شود و محتوای این کتاب‌ها در آن قرار بگیرد در واقع هر کسی این اپ را نصب کند، می‌تواند در جریان محتوای این کتاب‌ها نیز قرار گیرد.
رییس اداره توسعه فرهنگ شهروندی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان گفت: در برنامه‌ای در قالب پروژه آدم و هوا که با همکاری معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان برگزار گردید، از 4 عنوان این مجموعه کتاب‌ها رونمایی شد که این کتاب‌ها در اپلیکیشن ترافیکستان قرار گرفتند.
رضایی دارافشانی با بیان عناوین این کتاب‌ها بیان کرد: یک روز سفید، دوست من برقی، دوستی سیاه و سفید و آقای آبی،  4 عنوان کتابی است که در حضور دانش‌آموزان مدرسه ابتدایی محجوب ناحیه 5 اصفهان رونمایی شد و قرار است مباحث مربوط ترافیکی و آلودگی هوا را به این دانش‌آموزان آموزش دهد.
وی در ادامه با بیان اینکه تابلوهای شهری موثرترین رسانه‌های در اختیار توسعه شهروندی است، اظهار کرد: این 300 تابلو، تمام چهارراه‌های شهر که چراغ راهنمایی رانندگی دارند را پوشش می‌دهد و تا امروز سعی شده تا مباحث دیگری غیر از مسائل شهروندی در آن‌ها قرار نگیرد.
به گفته رییس اداره توسعه فرهنگ شهروندی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان طبق آخرین تحقیقات 90 درصد مردم این تابلو‌ها را می‌بینند چون آن‌ها تاکنون جزو خلاق‌ترین تابلوهای شهری شناخته شده است.
رضایی دارافشانی ادامه داد: تابلوهای شهروندی ماهیانه عوض می‌شود اما قرار است به زودی هر دو هفته یکبار تغییر کنند تا موضوعات بیشتری را پوشش دهند.
وی در مورد محتوای کنونی تابلوهای شهری گفت: با توجه به فضای فعلی حاکم بر جامعه و برگزاری جام ملت‌های آسیا در حال حاضر این تابلوها به بیان نکات آموزنده شهروندی و تشابه بین فوتبال و زندگی می‌پردازد که مورد استقبال مردم قرار گرفته است.
رییس اداره توسعه فرهنگ شهروندی شهرداری اصفهان در پایان افزود: در پایان سال تابلوهای شهری مباحث مربوط به فضای سبز، محیط زیست، درختکاری و نوروز را دنبال می‌کنند.
 

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.