چهارشنبه - ۲۴ مهر ۱۳۹۸
  اخبار برگزیده
آشنایی با معـــماری قاجار در موزه گرمابه علیقلی آقا
 

برگزاری دومین همایش "طراحـــی دارو" در خانه جوان
 


طوفان فکری در مادران با کارگاه "خلاقیت و ایده پردازی"
 

آموزش اقتصاد رسانه به روزنامه نگاران
 


مهمترین حق کودک برقراری رابطه با والدین است
 اُنس گرفتن نوجوانان با شعر و ادب در مدرسه ادبیات
 

برگزاری کلاس های آموزشی "حقوق قبل از ازدواج" در فرهنگسرای پرسش

برگزاری کلاس های آموزشی "حقوق قبل از ازدواج" در فرهنگسرای پرسش
فرهنگسرای پرسش وابسته به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان کلاس هایی با عنوان "حقوق زن و مرد قبل از ازدواج"  به همراه آموزش های ‌پیش از ازدواج برگزار‌ می کند.

ازدواج تنها راه ایجاد یک بنیان طبیعی و مشروع برای خانواده است. بنابراین زن و مردی كه خود را آماده پذیرفتن مسئولیت می‌بینند، كسانی كه خود را شایسته پدر و مادر شدن می‌دانند و آنان كه عشق خود را به هم جاودانه می‌پندارند، به امضای این پیمان تن می‌دهند.
خواستگاری اولین مرحله این پیمان قانونی است، رسمی كهن و ریشه‌دار که همواره محور توجه قانون بوده است.‏ اما مفهوم دقیق و طبیعت حقوقی خواستگاری چیست؟ آیا اقدام زن به خواستگاری از مرد هم پذیرفتنی است؟ قلمرو و شرایط ارتباط و برخورد دختر و پسر در جریان خواستگاری چیست؟ رابطه زن و مرد در این مجال چگونه است؟ خواستگاری با چه محدودیت و موانع شرعی یا قانونی روبه‌رو است؟ در نامزدی چه حقوقی برای طرفین است؟ با چه کسانی نمی‌شود ازدواج کرد؟ نشست حقوق زن و مرد قبل از ازدواج به این سوالات پاسخ می‌دهد.
سمیه وکیلی، مدیر فرهنگسرای پرسش اظهار کرد: به دلیل اینکه دختران و پسران حق حقوقی خودشان را قبل از ازدواج نمی دانند و قول هایی می دهند که نمی دانند آیا جرم است یا نه، با مشورت با تیم حقوقی بنا بر آن شد از سوی فرهنگسرای پرسش وابسته به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان کلاس هایی با عنوان "حقوق زن و مرد قبل از ازدواج"  به همراه آموزش های ‌پیش از ازدواج برگزار‌ شود.
وی ادامه داد: این کلاس ها از ۴ شهریور،  دوشنبه های هر هفته به مدت ۵ جلسه ساعت ۱۷ در فرهنگسرای پرسش  واقع در خیابان جهاد برگزار خواهد شد.
مدیر فرهنگسرای پرسش با بیان اینکه این کلاس ها برای عموم آزاد و رایگان است، افزود: این برنامه برای اولین بار در فرهنگسرا برگزار می شود که طبق برنامه ریزی های انجام شده بعد از آن‌کلاس های آموزش حقوقی بعد از ازدواج هم برگزار می گردد.
وکیلی تصریح کرد: شراره نکویی کارشناس ارشد حقوق و داوود حاج خدایی روانشناس با حضور در کلاس های آموزشی "حقوق زن و مرد قبل از ازدواج" به بیان مطالبی در این خصوص می پردازند.

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.