دوشنبه - ۲۵ شهریور ۱۳۹۸
  اخبار برگزیده
برپایی نمایشگاه "ماه مهر" ویژه بازگشایی مدارس
 

آموزش صد هزار شهروند اصفهانی در "توانِ هفت"
 

بازنویسی مدام نمایشنامه از شگردهای نوشته خوب است
 

نمایش و تحلیل روانشناختی "اولین انسان" در سینما گپ
 


اکران انیمیشن بچه رییس در بچه ها سینما
 

بهبود مهارت‌های ارتباطی در "چتری برای یک حس خوب"
 

آموزش تکنیک‌های "مهندسی خلاقیت" در خانه جوان
 

گفتن از ناگفته‌های عاشورا زیر خیمه نوجوانان
 

عکاسی معماری دمِ‌دستی نیست
 

برگزاری کارگاه‌های نقد و بررسی جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات

برگزاری کارگاه‌های نقد و بررسی جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات
کارگاه نقد و بررسی هفتمین جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات اصفهان از سوی دفتر تخصصی سینما سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان، کارگاه نقد و بررسی هفتمین جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات اصفهان از سوی دفتر تخصصی سینما سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان با حضور منتقدان سینمای اصفهان تا بهمن ماه سال جاری در محل کتابخانه مرکزی اصفهان برگزار می‌شود.
رئیس دفتر تخصصی سینما سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان با اشاره به اهمیت توجه به برگزاری این کارگاه‌ها اظهار داشت: تا به حال 7 جلسه از کارگاه‌های نقد و بررسی فیلم‌های منتخب جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات با همکاری دفتر تخصصی سینمایی شهرداری اصفهان در کتابخانه مرکزی برگزار شده و این کارگاه‌ها تا بهمن‌ماه ادامه پیدا خواهد کرد.
مصطفی حیدری در ادامه افزود: واقعیت این است، با توجه به سابقه‌ای که جشنواره فیلم کوتاه حسنات تا به حال پیدا کرده و از حمایت سازمان فرهنگی تفریحی و شهرداری اصفهان برخوردار بوده است، هدف اصلی از برگزاری این جلسات حمایت از جشنواره فیلم‌های فعال در اصفهان است.
وی ادامه داد: هدف دیگری که دبیرخانه جشنواره فیلم حسنات در زمینه این جلسات در نظر داشته، این است که داوران جوان هفتمین جشنواره فیلم حسنات را با فضای این جشنواره آشنا کند.
به گفته رئیس دفتر تخصصی سینما سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان، در این کارگاه‌ها هدف ما این بوده که داوران جوان با فیلم‌های برگزیده سال‌های پیش آشنا بشوند و دیدگاه بهتری از داوری این دوره از جشنواره فیلم داشته باشند.
وی تصریح کرد: این کارگاه‌ها با حضور کارشناسان و متخصصان فیلمسازی برگزار می‌شود و حاضرین با نحوه نقد و بررسی فیلم‌ها آشنا خواهند شد. افرادی که قرار است برای داوری جشنواره فیلم حسنات فعالیت داشته باشند، با شنیدن دیدگاه‌های مختلف کارشناسان و دیدن فیلم‌های منتخب این جشنواره توانمندی خود را بالا خواهند برد و برای داوری فیلم‌های حاضر در هفتمین جشنواره فیلم کوتاه حسنات آماده خواهند شد.
حیدری در ادامه گفت: در این جلسات فیلمسازان و علاقه‌مندان به این عرصه حضور دارند و هر هفته میزبان نزدیک به 40 الی 50 نفر از فیلمسازان و علاقه‌‌مندان هستیم. در این میان به غیر فیلمسازان پیشکسوت و حرفه‌ای اصفهان دانشجویان جوان فیلمسازی و فیلمنامه نویسی دانشگاه سپهر نیز نقش پررنگی دارند و در ضمن تماشای فیلم کوتاه، به طور معمول در جمع‌های کوچک و پاتوق‌ها انجام می‌شود.
تا به حال هفت کارگاه نقد و بررسی از جمله نقد و بررسی فیلم (سبز کله غازی) «منتخب دوره ششم جشنواره ملّی فیلم کوتاه حسنات»، نقد و بررسی فیلم (نسبت خونی)، نقد وبررسی فیلم کوتاه (دختری در میان اتاق) به کارگردانی کریم لک زاده و... برگزار شده است و نزدیک به 10 کارگاه دیگر از برگزیده‌های سال‌های گذشته جشنواره فیلم کوتاه حسنات نقد و بررسی خواهد شد.

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.