سه شنبه - ۲ بهمن ۱۳۹۷
  اخبار برگزیده
نخستین نمایشگاه صنعت سینمای اصفهان برگزار می‌شود
 

بررسی "غذا و هویت فرهنگی" در هفتمین نشست مسئله فولکلور
 


نمایش و تحلیل "اعجوبه" در سومین نشست سینماگپ
 

بیان مسائل شهروندی در مجموعه کتاب های "شهر بخیر"
 

خبرنگاران همیار محیط زیست شناسایی می‌شوند
 

"پاتوق ازدواج" مسیری برای رسیدن به انتخاب بهتر نسل جوان
 

معرفی و بررسی رمان "سمفونی مردگان" در حوضخانه قلمستان
 

برپایی سومین مرحله دوره آموزشی "گردشگران نوجوان"
 

اجرای نمایش "مکبث" در تماشاخانه ماه
 

برگزاری کارگاه "نسخه پژوهشی" در کتابخانه مرکزی

برگزاری کارگاه "نسخه پژوهشی" در کتابخانه مرکزی
کارگاه آموزشی "نسخه پژوهشی" به همت مرکز اصفهان شناسی و خانه ملل، وابسته به سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان برگزار می شود.

سرپرست مرکز اصفهان شناسی و خانه ملل با اعلام این خبر گفت: کارگاه آموزشی "نسخه پژوهشی از منظر نمادشناسی عددی عرفانی در هنر و معماری عصر صفوی با تاکید بر نسخ عرفانی این دوره تاریخی"، عنوان دقیق کارگاهی است که قصد دارد به بررسی دقیق نمادهای عددی عرفانی در این آثار بپردازد.
رضوان پورعصار افزود: این موضوع همچون موضوعات دیگری که مرکز اصفهان شناسی و خانه ملل تاکنون به بررسی و تحلیل آنها پرداخته است، موضوعی بسیار جذاب و جالب توجه برای دانشجویان و حتی سایر اقشار بوده و اطلاعات بسیار جالبی را در این زمینه در اختیار علاقمندان قرار می دهد.
وی تاکید کرد: این مباحث معمولاً در دانشگاه ها و مراکز آکادمیک مورد بررسی قرار نمی گیرد و از این جهت نیز این کارگاه آموزشی به عنوان فرصتی برای بهره مندی از مطالب و اطلاعات کمیاب و مفید، برای علاقمندان به این حوزه و دانشجویان رشته های هنری و به ویژه معماری از اهمیت بیشتری برخوردار است.
وی با بیان اینکه تدریس این کارگاه به همت مرکز اصفهان شناسی و خانه ملل، وابسته به سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان با حضور دکتر جوکار انجام می شود، اظهار کرد: جلیل جوکار از اساتید دانشگاه هنر اصفهان است که طی سال های متمادی پژوهش های مفصل، جامع و ارزشمندی را در حوزه نمادشناسی عددی عرفای انجام داده و سخنان ارزشمندی در این زمینه برای ارائه دارد.
وی افزود: این کارگاه از 15 آبان ماه روزهای سه شنبه در قالب هشت جلسه دو ساعته در سالن اجتماعات کتابخانه مرکزی برگزار می شود که چنانچه با استقبال خوبی از سوی شهروندان مواجه شویم تعداد این جلسات را افزایش خواهیم داد.
وی خاطرنشان کرد: علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانند با شماره تلفن 32245186 تماس حاصل کنند.
 

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.