پنجشنبه - ۲۵ مهر ۱۳۹۸
  اخبار برگزیده
آشنایی با معـــماری قاجار در موزه گرمابه علیقلی آقا
 

برگزاری دومین همایش "طراحـــی دارو" در خانه جوان
 


طوفان فکری در مادران با کارگاه "خلاقیت و ایده پردازی"
 

آموزش اقتصاد رسانه به روزنامه نگاران
 


مهمترین حق کودک برقراری رابطه با والدین است
 اُنس گرفتن نوجوانان با شعر و ادب در مدرسه ادبیات
 

برگزاری اولین نمایشگاه "خط و نقاشی" در حمایت از بیماران پسوریازیس

برگزاری اولین نمایشگاه "خط و نقاشی" در حمایت از بیماران پسوریازیس
نمایشگاه "خط و نقاشی" به منظور حمایت از بیماران پسوریازیس از ۲۳ تا ۲۸ شهریور از ساعت ۸ تا ۲۰ در گالری ۳ کتابخانه مرکزی جهت بازدید عموم دایر است.

 

بیماری پسوریازیس که با نام‌های بیماری صدف پوستی یا صدفک هم شناخته می‌شود یک بیماری خود ایمنی پوستی است که خود را با خارش و التهاب پوست بدن بروز می‌دهد، ولی می‌تواند به بخش‌های دیگر بدن نیز آسیب برساند و خطرناک شود.

این بیماری ممکن است در مواقع مختلف تشدید شده، بهبود پیدا ‌کند یا مجدد بروز کند. در این بیماری سلول‌ها در سطح پوست بدن، چرخه زندگی سریع‌تری دارند و با سرعت زیاد تولید می‌شوند. به همین دلیل بافت زمخت، ضخیم و نقره‌ای رنگی به وجود می‌آورند که باعث خارش، التهاب و قرمزی پوست می‌شود. هدف از درمان پسوریازیس توقف رشد سریع سلول‌ها است. افراد مبتلا به این بیماری دیر یا زود به خاطر کم اطلاعی مردم از جامعه طرد می شوند.

رییس اداره مشارکت های فرهنگی و اجتماعی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان در این رابطه اظهار کرد: نمایشگاه "خط و نقاشی" در همین راستا به منظور حمایت از بیماران پسوریازیس از ۲۳ تا ۲۸ شهریور از ساعت ۸ تا ۲۰ در گالری ۳ کتابخانه مرکزی جهت بازدید عموم دایر است.

فروغ صادقیان با بیان اینکه آشنایی با بیماری پسوریازیس ضروری است، افزود: این بیماری قابل انتقال نیست ولی به خاطر شدتش فرد بیمار در روابط اجتماعی، زناشویی و محیط کار با مشکل مواجه می شود در صورتیکه قابل انتقال نیست و نیاز است مردم این موضوع را بدانند.

وی اظهار داشت: این نمایشگاه از سوی معاونت اجتماعی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان و با همکاری انجمن داءالصدف ایرانیان برگزار می شود که با تعداد 60 تابلو آبرنگ، خط، نقاشی‌خط و نقاشی روی سفال و گوهر تراشی مورد بازدید علاقه مندان قرار می گیرد.

 

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.