پنجشنبه - ۲۵ مهر ۱۳۹۸
  اخبار برگزیده
آشنایی با معـــماری قاجار در موزه گرمابه علیقلی آقا
 

برگزاری دومین همایش "طراحـــی دارو" در خانه جوان
 


طوفان فکری در مادران با کارگاه "خلاقیت و ایده پردازی"
 

آموزش اقتصاد رسانه به روزنامه نگاران
 


مهمترین حق کودک برقراری رابطه با والدین است
 اُنس گرفتن نوجوانان با شعر و ادب در مدرسه ادبیات
 

برگزاری دوازدهمین دوره آمادگی المپیاد نجوم ویژه دانش آموزان

برگزاری دوازدهمین دوره آمادگی المپیاد نجوم ویژه دانش آموزان
مرکز نجوم ادیب سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان این روزها متولی برگزاری دوازدهمین دوره المپیاد نجوم بوده و قرار است این دوره‌ در هفته سوم مهرماه کار خود را آغاز کند.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان، مهدی اسحاقی، مدیر مرکز نجوم ادیب با بیان اینکه این دوره تنها مختص دانش‌آموزان پایه دهم و یازدهم است، افزود: مهمترین مزیت شرکت در این دوره‌ها افزایش قدرت تحلیل حل مسئله است. در این دوره‌ها دانش‌آموزان ضمن آشنایی با مباحث مختلف نجومی با چگونگی تحلیل و حل مسئله آشنا می‌شوند و چه بسا این امر عامل مهمی در موفقیت آنان در آینده درسی و حتی شغلی آنان است.
وی با اشاره به اینکه این دوره شامل 35 جلسه بوده که از هفته سوم مهر آغاز و تا پایان آذر ادامه دارد و افزود: مباحث درسی این کلاس‌ها شامل نجوم کروی، مکانیک منظومه شمسی، اخترفیزیک و کیهان‌شناسی هستند که توسط اساتید دانشگاه اصفهان تدریس می‌شوند.
مدیر مرکز نجوم ادیب سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان با اشاره به مزیت‌های شرکت در این المپیاد، خاطرنشان کرد: اهدای جوایز نفیس به 3 نفر برتر آزمون پایان دوره مرکز نجوم ادیب، افزایش شانس موفقیت در مراحل استانی و کشوری المپیاد نجوم، معافیت از کنکور برای دانش‌آموزان مدال‌آور مرحله کشوری از مهمترین مزیت‌های شرکت در المپیاد نجوم است.
وی با اشاره به کسب رتبه‌های متعدد تعداد زیادی از این دانش‌آموزان در المپیاد کشوری و جهانی، گفت: نمونه این موفقیت‌ها کسب مدال نقره المپیاد کشوری نجوم در سال 95 توسط مهریار عباسی، سال 94 و کسب مدال طلای المپیاد نجوم کشوری توسط آرمان وثیق زاده و در نهایت کسب مدال طلای المپیاد جهانی و کسب بالاترین ربته علمی جهان را می‌توان نام برد.
اسحاقی در مورد چگونگی انتخاب مدرسان دوره‌های آمادگی المپیاد نجوم، گفت: دوره آموزشی المپیاد به دو بخش آموزش و حل مسئله تقسیم می‌شود که در بخش آموزشی از حضور اساتید دانشگاه‌های اصفهان استفاده می‌شود. اما در بخش حل مسئله و به منظور ایجاد انگیزه در داوطلبان شرکت در المپیاد از برگزیدگان المپیادهای سال‌های گذشته نیز استفاده می‌شود.

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.