سه شنبه - ۲۶ شهریور ۱۳۹۸
  اخبار برگزیده
یاددهی و یادگیری نجوم به روایت ابوریحان بیرونی
 

پسوریازیس بیماری نیست، با هم مهربان باشیم
 

"میرزا جواد"؛ اولین شهید عکاس در جریان مشروطه
 

اکران و تحلیل فیلم "آباجان" در زاویه دید
 

برپایی نمایشگاه "ماه مهر" ویژه بازگشایی مدارس
 

آموزش صد هزار شهروند اصفهانی در "توانِ هفت"
 

بازنویسی مدام نمایشنامه از شگردهای نوشته خوب است
 

نمایش و تحلیل روانشناختی "اولین انسان" در سینما گپ
 


اکران انیمیشن بچه رییس در بچه ها سینما
 

برپایی نمایشگاه "نقش و رنگ" در خانه مشیرالملک

برپایی نمایشگاه "نقش و رنگ" در خانه مشیرالملک
مرکز تخصصی بانوان آفتاب وابسته به سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان همزمان با هفته فرهنگی اصفهان به اجرای چند ویژه برنامه می پردازد.

مدیر مرکز تخصصی بانوان آفتاب با اعلام این خبر گفت: این مرکز، ویژه هفته فرهنگی اصفهان که با شعار "همدلی برای ایران" به اجرای برنامه های خود می پردازد، نمایشگاهی را با نام «نقش و رنگ» تدارک دیده که با محوریت ارائه سبک و نوع پوشش زنان اصفهان در دوران صفویه، روز پنجم اردیبهشت ماه در خانه مشیرالملک واقع در خیابان هاتف، کوچه مشیر افتتاح می شود.
لیلا لندی افزود: همزمان با برپایی نشست تخصصی پوشاک مردم اصفهان در عهد صفوی از سوی عصارخانه شاهی در این نمایشگاه لباس های این دوره تاریخی به نمایش گذاشته می شود.
او خاطرنشان کرد: نخستین نمایشگاه از مجموعه نمایشگاه های لباس بانوان، در شهریور ماه سال گذشته از سوی مرکز تخصصی بانوان آفتاب برگزار شد که به ارائه لباس هایی با طراحی های خاص پرداخت که با دربرداشتن نقوش اسلیمی و طرح های ویژه، پیام مشخصی را به مخاطب القا می کرد.
او ادامه داد: نمایشگاه "نقش و رنگ"  نیز در همین راستا و با هدف تاکید بر اهمیت نوع پوشش بانوان جامعه و اثرگذاری آن در شکل گیری فرهنگ عمومی، از 5 تا 7 اردیبهشت ماه برگزار می شود.
مدیر مرکز تخصصی بانوان آفتاب از اجرای ویژه برنامه "قصه هایی برای رفع غصه ها" در ایام هفته فرهنگی اصفهان خبر داد و تصریح کرد: فرهنگ قصه گویی در گذشته به عنوان یکی از اصلی ترین مولفه های فرهنگ عامه در کشور ما مورد توجه بوده که متاسفانه در دهه های اخیر کمرنگ شده و همچون گذشته در روابط و تعامل میان افراد جایگاهی ندارد.
او افزود: براساس نیازسنجی هایی که از سوی این مرکز در حوزه بانوان انجام شد، مشخص شد که جای چنین مولفه ای در زندگی زنان بسیار خالی است و بنابراین با هدف تاکید بر نقش و اهمیت قصه گویی به عنوان ابزاری برای انتقال فرهنگ و باورهای بومی، این برنامه را در نظر گرفتیم.
او افزود: در این برنامه بر اساس همدلی و همدردی که رویکرد اصلی هفته فرهنگی اصفهان است، داستان یا حکایتی انتخاب شده و در قالب نمایش و تئاتر اجرا می شود، در کنار آن دکتر مانا چم زاده، روانشناس به سخنرانی پرداخته و از نگاه روانشناسی توضیحاتی را برای بانوان بیان می کند.

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.