چهارشنبه - ۲۴ مهر ۱۳۹۸
  اخبار برگزیده
آشنایی با معـــماری قاجار در موزه گرمابه علیقلی آقا
 

برگزاری دومین همایش "طراحـــی دارو" در خانه جوان
 


طوفان فکری در مادران با کارگاه "خلاقیت و ایده پردازی"
 

آموزش اقتصاد رسانه به روزنامه نگاران
 


مهمترین حق کودک برقراری رابطه با والدین است
 اُنس گرفتن نوجوانان با شعر و ادب در مدرسه ادبیات
 

بررسی جایگاه فرهنگ عامه اصفهان در بازشناسی هویت فرهنگی

بررسی جایگاه فرهنگ عامه اصفهان در بازشناسی هویت فرهنگی
همایش فرهنگ عامه اصفهان، هفتم آذرماه در اتاق بازرگانی برگزار می شود.

فرهنگ عامه همان شناسنامه ملت ماست كه با آن شناخته مي شويم و تنها اختصاص به ما ندارد، همه ملت ها همين وضع را دارند كه با مطالعه آن می‌توان به خصوصيات روحي و اجتماعي آن ملت پي برد.
اين مهم تنها شامل ترانه هاي عاميانه، افسانه ها، مثل ها، تصنيف ها، معماها و ... نمي‌باشد، به عبارت روشن تر اينها فقط بخشي از فرهنگ عاميانه است. اين فرهنگ در واقع هر آنچه كه درباره يك نفر پيش از به دنيا آمدن تا پس از مرگ او در هر شهر و قريه و دهكده‌اي به جا مي‌آورند را شامل مي‌شود لذا در يك كلام فرهنگ عاميانه عامل اصلي و تعيين كننده خصلت ها و نشان دهنده عادات هر ملتي است.
بر این اساس مركز اصفهان شناسي و خانه ملل سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان با همکاری فرهنگستان زبان فارسی، اتاق بازرگانی و دانشگاه اصفهان در راستاي اين مهم برآن شد تا به گونه اي همه جانبه و با استفاده از پتانسيل و ظرفيت هاي موجود در اين شهر، ثبت و ضبط فرهنگ عامه را وجهه همت خود قرار داده، گامي استوار و محكم در راه پيمودن اين مسير بردارد.
همايش "فرهنگ عامه" در همین راستا با حضور دكتر حسن ذوالفقاري و دكتر محمد جعفري( قنواتي) در روز هفتم آذرماه از ساعت 16 در اتاق بازرگانی برگزار مي شود.

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.