چهارشنبه - ۲۴ مهر ۱۳۹۸
  اخبار برگزیده

طوفان فکری در مادران با کارگاه "خلاقیت و ایده پردازی"
 

آموزش اقتصاد رسانه به روزنامه نگاران
 


مهمترین حق کودک برقراری رابطه با والدین است
 اُنس گرفتن نوجوانان با شعر و ادب در مدرسه ادبیات
 

تقویت هویت ملی با بزرگداشت مفاخر ایرانی
 

افزایش نشاط و مشارکت اجتماعی سالمندان در هشت بهشت
 

برای داشتن زندگی پایدار، عشق به تنهایی کافی نیست

برای داشتن زندگی پایدار، عشق به تنهایی کافی نیست
کارگاه های آموزشی "محرمانه با دختران" و "بایسته هایی از جنس ندانستن" به همت فرهنگسرای پرسش وابسته به سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان برگزار شد.

کارگاه "محرمانه با دختران" در قالب دو جلسه آموزشی ویژه دختران مجرد در رده سنی 16 تا 40 سال با حضور دکتر روناک عشقی، از روانشناسان و مشاوران برجسته در حوزه های زوج و خانواده ، مشاوره پیش از ازدواج ، مشاوره خیانت های زناشویی ، مشاوره طلاق و ... برگزار شد که نکات قابل توجهی در آن بیان گردید.
عشقی به عنوان مدرس این کارگاه گفت: خودشناسی قبل از هر چیزی برای داشتن یک انتخاب مناسب و آگاهانه، قدم برداشتن برای انتخاب همسر با آگاهی از خواسته ها و نیازهای خود، خواستگاری و آشنایی به عنوان اولین گام ازدواج صرفا با اطلاع خانواده ها و تحت لوای آنها، داشتن عشق با سه عنصر شور و هیجان، صمیمیت و تعهد برای ازدواجی رضایت بخش و پایدار، مدیریت رفتار و هیجان برای داشتن انتخابی علاقه و آگاهانه از جمله نکاتی است که باید به آن توجه داشت.
وی در کارگاه سه روزه بایسته هایی از جنس ندانستن ویژه بانوان متأهل افزود: برای داشتن زندگی پایدار، عشق به تنهایی کافی نیست. با افزایش صمیمیت با همسر به پایداری عشق خود کمک کنید.
وی اظهار کرد: بانوان باید بر تمام ابعاد صمیمیت هشتگانه شامل صمیمیت معنوی، روانشناختی، عاطفی، ارتباطی، تفریحی، فیزیکی، زبانشناختی و زناشویی تمرکز کنند.
وی ادامه داد: با تفاوت های ساختار مغز خود و همسرتان آگاه شوید لذا بدانید که برای زنان صمیمیت عاطفی و برای مردان صمیمیت فیزیکی در اولویت است.
عشقی افزود: پنج نوع زبان عشق شامل کلامی، هدیه، نوازش، خدمت و وقت گذاری وجود دارد لذا باید بیشترین انرژی خود را برای اولین زبان عشق همسرتان بگذارید که در اکثر مردان تایید و تحسین کلامی زبان عشق اول است.
وی خاطرنشان کرد: اصول گفت و شنود را بیاموزید و با الفاظ مناسب در زمان و مکان مناسب خواسته های خود را در چارچوبی منطقی مطرح کنید و تا جایی که می توانید شنونده ای خوب و فعال باشید و به همسرتان حس خاص و منحصر بفرد بودن بدهید.

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.