یکشنبه - ۲۷ مرداد ۱۳۹۸
  اخبار برگزیده
استقبال بیش از 50 هزار نفر از جشن "خبر بزرگ"
 

سینما باید در سبد فرهنگی کودکان قرار گیرد
 

خلاقیت در شهر جریان می‌یابد
 

سینما جامعه به نقد قصرشیرین می‌پردازد
 

ارائه بیش از 400 بازی ویژه عید غدیر در میدان نقش جهان
 

درک نیازهای دخترانه در "چتری برای یک حس خوب"
 

مهار زمان در تیک تاک زندگی
 

"سالمرگی"روایتی از مشکلات اقتصادی و اجتماعی یک خانواده
 

مشارکت سازمان‌های مردم‌نهاد در برپایی جشن های عید غدیر
 

باغ فدک اصفهان در انتظار "خبربزرگ"
 

نمایش "بذر امید" روایتی متفاوت از رشد و شکل‌گیری انقلاب اسلامی

نمایش "بذر امید" روایتی متفاوت از رشد و شکل‌گیری انقلاب اسلامی
نمایش خیابانی «بذر امید» با روایتی متفاوت از رشد و شکل‌گیری انقلاب اسلامی همزمان با دهه فجر در نقاط مختلف شهر به اجرا درآمد.

تئاتر «بذر امید» یکی از تئاترهای خیابانی است که با حمایت تالار هنر وابسته به سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان، به مناسبت دهه فجر در نقاط مختلف شهر به اجرا در آمد و توانست برای مدت زمان کوتاهی به صورت غیرمستقیم در ذهن مردم اثرگذار باشد.
کارگردان نمایش خیابانی «بذر امید» پیرامون اجرای نمایش «بذر امید» اظهار داشت: این نمایش درباره یک مرد و یک جوان است که از زندگی خود خسته شده و در کنار یک درخت در ایام دهه فجر تولد گرفته اند.
سید پویا امامی افزود: مخاطب این نمایش در 3 اپیزود شاهد نابرابری‌ها و ناعدالتی‌هایی است که این مرد در اداره، بانک و بیمارستان با آن مواجه می‌شود و در انتهای هر اپیزود بازیگر کنار درخت می‌نشیند و با آن درد و دل می‌کند.
وی با بیان اینکه بازیگر در پایان کار از مردم و تماشاچیان می‌خواهد که میوه‌های این درخت را خورده و بگویند هسته آن را چکار می‌کنند، گفت: لحظه‌ای که مردم پاسخ می‌دهند هسته میوه را دور خواهند انداخت، بازیگر جواب می‌دهد همه ما این کار را انجام می‌دهیم اما غافل از اینکه ثمره این دانه، میوه خوشمزه‌ای بود که آن را نوش جان کردیم.
امامی با تاکید بر اینکه همه افراد از نقش هسته در تولید میوه غافل می‌شوند، افزود: در انتها بازیگر با تشبیه دانه میوه به درخت انقلاب، نمایش را به انقلاب ربط می‌دهد که توسط امام خمینی(ره) کاشته و پرورش داده شد و ما خواسته و ناخواسته هر روز به طرق مختلف به این درخت ضربه می‌زنیم.
وی بیان کرد: با طرح این پرسش از مردم که چقدر توانسته‌اند هسته درخت انقلاب را بشناسند و آن را پرورش دهند و در نهایت تولدی دوباره برای درخت گرفته و از مردم می‌خواهد دیگر به این درخت آسیبی نرسانند.
نمایش «بذر امید» به همراه 2 تئاتر دیگر از 12 تا 21 بهمن در ساعت 16 و 17 در نقاط مختلف شهر از جمله روبه‌روی هتل عباسی، ارگ جهان نما، خیابان جامی و میدان انقلاب به اجرا در آمد.

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.