سه شنبه - ۲۶ شهریور ۱۳۹۸
  اخبار برگزیده
یاددهی و یادگیری نجوم به روایت ابوریحان بیرونی
 

پسوریازیس بیماری نیست، با هم مهربان باشیم
 

"میرزا جواد"؛ اولین شهید عکاس در جریان مشروطه
 

اکران و تحلیل فیلم "آباجان" در زاویه دید
 

برپایی نمایشگاه "ماه مهر" ویژه بازگشایی مدارس
 

آموزش صد هزار شهروند اصفهانی در "توانِ هفت"
 

بازنویسی مدام نمایشنامه از شگردهای نوشته خوب است
 

نمایش و تحلیل روانشناختی "اولین انسان" در سینما گپ
 


اکران انیمیشن بچه رییس در بچه ها سینما
 

آموزش مهارت نه گفتن و مدیریت خشم در بازی "مهارت های اجتماعی"

آموزش مهارت نه گفتن و مدیریت خشم در بازی "مهارت های اجتماعی"
مسائلی چون تمرکز بر مهارت افراد، مهارت نه گفتن و مدیریت خشم و... موضوعاتی است که بازی "مهارت های اجتماعی" به آن می پردازد.

ویژه برنامه «نون و پنیر و بازی3» با هدف ارائه الگوهای تفریحی سالم و معرفی بازی‌های جدید فکری- جنبشی چهارشنبه 4 بهمن‌ماه در خانه خلاقیت و بازی‌های فکری سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان برگزار شد.
«نون و پنیر و بازی» در نهمین هفته برگزاری با معرفی بازی «مهارت‌های اجتماعی» میزبان خانواده‌ها بود. این برنامه با هدف ارائه الگوهای تفریحی سالم و شناساندن بازی‌های جدید فکری- جنبشی برای شهروندان اصفهانی برنامه ریزی شده و سعی دارد لحظات مهیج و بانشاطی را برای کودکان و خانواده‌ها فراهم کند.
مرجان عالی‌دوست، طراح، تولید کننده و برگزار کننده بازی «مهارت های اجتماعی» گفت: این بازی مهارت‌ها و راهکارهای اجتماعی را به افراد جامعه آموزش می دهد. راهکارهایی که همه افراد جامعه باید آموزش ببینند و از عمل کردن به آن نهراسند. هدف اصلی من هم در طراحی این بازی آموزش همین مهارت‌ها بوده، مهارت‌هایی که حتی افراد بزرگسال هم بیشتر اوقات به خوبی از پس آن برنمی‌آیند.
عالی‌دوست اهداف اصلی بازی مهارت‌های اجتماعی را لزوم طراحی این بازی توسط خود دانست و عنوان کرد: مسائلی چون تمرکز بر مهارت افراد، مهارت نه گفتن و مدیریت خشم و... موضوعاتی است که این بازی به آن می پردازد. در این برنامه 2 بازی از من حضور دارد که به غیر از مهارت‌های اجتماعی بازی «مهره چین» هم در هفته دوم بهمن‌ماه در خانه خلاقیت و بازی‌های فکری معرفی خواهد شد.
این طراح بازی‌های فکری و آموزشی تصریح کرد: بازی‌ها را بر اساس کمبودها و لازمه‌های آموزشی در جامعه طراحی می‌کنم. گاهی اوقات از بازی‌های خارجی نیز برداشت می‌کنم زیرا باید تجارب دیگر را نیز مدنظر قرار داد.  وی خاطرنشان کرد: یک طراح بازی باید خلاقیت داشته باشد و از هر کمبودی برای آموزش به نفع کودکان و جامعه خود برداشت کند. این نیست که هر بازی باید آموزش به همراه داشته باشد چون گاهی باید به کودک اجازه شادی و برون‌ریزی هیجان داد. پس توجه کنید که هر بازی بر مبنای عملکرد خود طراحی، تولید و وارد جامعه می‌شود. البته بازی مهارت‌های اجتماعی سفارش و دغدغه ارگان قضایی بود. در جمع 16 بازی جشنواره «نون و پنیر و بازی»، هر هفته از یک بازی جدید رونمایی می‌شود. در این ویژه برنامه کودکان به همراه خانواده‌هایشان به انجام آن بازی می‌پردازند. این بازی‌ها هر هفته متفاوت هستند و از نام و نشان این بازی‌ها می‌توان به بازی‌هایی چون «لیوان‌چینی»، «مهارت‌های اجتماعی»، «خونه کوچولو»، «کتان» و چندین بازی جدید دیگر نام برد.
برای هر هفته و هر بازی جدید که انجام می‌شود، کلیپی ساخته خواهد شد و در آن کلیپ بازی آن هفته از جشنواره «نون و پنیر و بازی» معرفی می‌شود و تأثیرات آن بازی مطرح می‌شود.  لازم به ذکر است در این برنامه شخص ایده پرداز بازی‌ها، گروه فنی و کارشناسان داوری نیز در کنار کودکان و خانواده‌ها حضور دارند. حضور عموم شهروندان در این جشنواره آزاد است.           

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.