جمعه - ۲۸ تیر ۱۳۹۸
  اخبار برگزیده
چالش های زندگی در ماه
 


  افتتاح جاده سلامت در ویژه برنامه  "تاب‌ستانه"
 جای خالی سلوچ در رُمان محبوب من
 

برگزاری جشنواره غیررقابتی "شهر یادت نره" در اصفهان
 

شناسایی یکصدهزار شهروند اصفهانی مبتلا به فشارخون بالا
 


تهیه کننده و فیلمساز سینمای اصفهان:

اگر از تولید حمایت شود، صنعت سینما حرکت می کند

اگر از تولید حمایت شود، صنعت سینما حرکت می کند
تهیه کننده و فیلمساز سینمای اصفهان با اشاره به برگزاری پیچینگ در نمایشگاه صنعت سینمای اصفهان گفت: مهم‌ترین چالشی که فیلمسازان در استان اصفهان با آن مواجه هستند مسئلۀ حمایت از تولید و نبودن یک تشکل مهم در این زمینه است.

سید محسن طباطبایی اظهار کرد: نتیجه سینما، تولید است و اگر از تولید حمایت شود صنعت سینما حرکت می کند و اگر از تولید حمایت نشود برگزاری نمایشگاه ها در این خصوص سودمند نخواهد بود.
وی افزود: درحال حاضر بخش سخت افزاریِ سینما که سالن سازی است به خوبی انجام می شود، اما مهم ترین قسمت، بخش نرم افزاری که فکر و تولید است که اگر نمایشگاه صنعت سینمای اصفهان مقدمات حمایت از تولید را فراهم کند اقدام بسیار خوبی است.
این تهیه کننده و فیلمساز سینمای اصفهان با بیان اینکه راه اندازی پیچینگ در اولین نمایشگاه صنعت سیمای اصفهان حرکت مثبتی است، تصریح کرد: پیچینگ کمک می‌کند تا در یک تولید سینمایی از حضور نیروهای خوب اصفهان استفاده شود، ضمن اینکه باید از نظر اقتصادی نیز حمایت شوند؛ بنابراین اگر از دو فرمول حمایت اقتصادی و بهره گیری از نیروهای حاضر در اصفهان استفاده شود قطعا موفق می شوند.
وی با تاکید بر توانایی‌های استان اصفهان در زمنیه فیلمسازی گفت: ظرفیت های استان اصفهان به لحاظ فیلمسازی به گونه ای است که در یک سال به خوبی می توان حداقل 10 فیلم سینمایی بلند و سینمایی تولید کرد، یعنی این استان تهیه کننده و کارگردان، بازیگر و فیلمبردار و سایر عوامل فیلم را در خود دارد و واقعا چرخۀ تولید فیلم در اصفهان خیلی کامل است و صنعت سینما به خوبی می‌تواند در اصفهان پیشرفت کند.
طباطبایی ادامه داد: استان اصفهان به لحاظ داشتن لوکیشن برای فیلمسازی نیز شاید در دنیا بی نظیر است، در هر چهار فصل سال چهار منطقۀ جغرافیایی متفاوت در این استان وجود دارد و از غربی ترین تا شرقی ترین نقطۀ استان اصفهان برای لوکیشن فیلمسازی بسیار مساعد است. 
وی با اشاره به چالش های فیلمسازی در اصفهان تصریح کرد: مهم ترین چالش هایی که فیلمسازان در استان اصفهان با آن مواجه هستند مسئلۀ حمایت از تولید و نبودن یک تشکل مهم در این زمینه است. اگر از تشکل خانه سینماگران اصفهان حمایت شود و یا اگر با حمایت شهرداری و اداره ارشاد تشکل های کارگردانان، فیلمبرداران، بازیگران و دیگر تشکل های مرتبط با عوامل مختلف سینمایی راه اندازی شوند اقدام بسیار خوبی است یعنی اگر تولید و تشکل راه بیفتد مشکلات سینمای اصفهان رفع خواهد شد

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.