جمعه - ۳ اسفند ۱۳۹۷
  اخبار برگزیده
نمایشگاه صنعت سینما باید در سطح ملی برگزار شود
 

جشنواره قصه‌گویی فرصتی برای احیای فرهنگ قصه گفتن
 

آخر هفته با برنامه های فرهنگی و هنری همراه شوید
 

"جایزه جمالزاده" از ثمرات پیشروی ادبیات در اصفهان است
 

پیچینگ یعنی هنر ارائۀ فیلمنامه برای جذب سرمایه
 

ظرفیت های سینمای اصفهان هنوز کشف نشده است
 

آیین نکوداشت مرحوم دکتر کُردی در برنامه "به استواری دنا"
 برگزاری همایش"آرایش بافت مسکونی شهرها" در کتابخانه مرکزی
 

اکران فیلم‌های نوستالژیک در "سینما انقلاب"

اکران فیلم‌های نوستالژیک در "سینما انقلاب"
مدیر دفتر تخصصی سینما از برگزاری برنامه سینما انقلاب در ایام مبارک دهه فجر امسال خبر داد.

مصطفی حیدری درباره برگزاری برنامه «سینما انقلاب» اظهار داشت: این برنامه به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برگزار می‌شود، اما تفاوت آن با سایر برنامه‌های از این دست اکران فیلم‌های نوستالژیک سینمای انقلاب اسلامی است.
وی افزود: در موسسه رسانه‌های تصویری مجموعه‌ای از فیلم‌های بزرگان سینمای ایران تهیه شده که این فیلم‌ها بیشتر در دهه‌های 60 و 70 ساخته و اکران شده است و تماشای آنها برای همه خاطره‌انگیز است و به نظرمان رسید که دیدن این فیلم‌ها می‌تواند برای نسل جدید هم جذاب باشد.
مدیر دفتر تخصصی سینما سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان ادامه داد: بر همین اساس، دفتر تخصصی سینما با همکاری معاونت‌های فرهنگی مناطق 15 گانه شهرداری اصفهان برنامه سینما انقلاب را در ایام دهه فجر اجرا می‌کند. در این برنامه مجموعه‌ای شامل 18 فیلم در اختیار این معاونت‌ها قرار گرفته و قرار است هر منطقه بر اساس نیازها و زیرساخت‌های خود فیلم‌هایی را انتخاب کند و در فرهنگسرای همان منطقه برای علاقمندان به نمایش بگذارد.
حیدری با بیان اینکه شرکت در این برنامه برای عموم شهروندان آزاد و رایگان است، تصریح کرد: برنامه سینما انقلاب از 13 تا 21 بهمن ماه از ساعت 17 تا 19 در فرهنگسراهای مناطق 15 گانه شهر اصفهان برگزار می‌شود.
مدیر دفتر تخصصی سینما سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان درباره تعداد مناطقی که برنامه سینما انقلاب در آنها اجرا می‌شود، بیان داشت: قرار بوده هر 15 منطقه شهر اصفهان این برنامه را اجرا کنند، اما ممکن است در برخی مناطق اصلاً فرهنگسرایی وجود نداشته باشد که قرار است در این مناطق با همکاری کانون‌ها و مراکز فرهنگی اقدام به اکران این فیلم‌ها صورت گیرد.
حیدری خاطرنشان کرد: تماشای این فیلم‌ها جذاب است، چون قطعاً نسل امروز این فیلم‌ها را ندیده‌اند و امیدوارم برنامه سینما انقلاب بستری برای آشنایی نسل جدید با این آثار را فراهم کند.
گفتنی است، فیلم‌های سینمایی برای آزادی (حسین ترابی)، خونبارش (امیر قویدل)، دست شیطان (حسین زندباف)، سناتور (مهدی صباغ‌زاده)، ریشه در خون (سیروس الوند)، گردباد (کامران قدکچیان)، ناخدا خورشید (ناصر تقوایی)، ترن (امیر قویدل)، ای ایران (ناصر تقوایی)، دستمزد (مجید جوانمرد)، شب دهم (جمال شورجه)، عشق و مرگ (محمدرضا اعلامی)، قرق (احمد هاشمی)، گرگ‌های گرسنه (سیروس مقدم)، تماس شیطانی (حسن قلی‌زاده)، جای امن (مجتبی راعی)، اعاده امنیت (حمید رخشانی) و شاهرگ (علی غفاری) برای اکران در برنامه سینما انقلاب انتخاب شده است.
 

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.