جمعه - ۳ خرداد ۱۳۹۸
  اخبار برگزیده


رقابت های بوکس آقایان با معرفی برترین ها به پایان رسید
 

رقابت 250 ورزشکار در مسابقات کشتی جام مولای عرشیان
 


اعلام نفرات برتر کونگ فو در جام مولای عرشیان
 

هیجانات مثبت از اعتیاد جلوگیری می‌کند
 

اولین حضور رشته ورزشی کونگ فو در جام بانوی قدسیان
 

برترین های ووشو در جام مولای عرشیان معرفی شدند
 

نمایش افطاری های ساده و سالم در "مهمانی با صفا"
 

اهدای نشان امیرقلی امینی به سرمایه های نمادین شهر اصفهان

اهدای نشان امیرقلی امینی به سرمایه های نمادین شهر اصفهان
نشان امیرقلی امینی به سه نفر از مشاهیر و افراد تأثیرگذار در حوزه روزنامه‌نگاری، فرهنگ عامه و کارآفرینی اجتماعی اهدا شد.

آیین تجلیل از برگزیدگان نشان امیرقلی امینی همزمان با روز نکوداشت اصفهان در کتابخانه مرکزی برگزار شد. در این آیین، معاون فرهنگی هنری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان درباره نشان مرحوم امیرقلی امینی اظهار داشت: سرمایه‌های نمادین از جمله ذخایر و ظرفیت‌های بی‌شماری هستند که در حوزه‌های گوناگون معنوی به خصوص در حوزه ترویج و توسعه فرهنگ، اخلاق و سرمایه‌های اجتماعی به خصوص اعتماد اجتماعی می‌توان از آنها بهره برد و قطعاً مرحوم امیرقلی امینی یکی از سرمایه‌های نمادین شهر اصفهان است.
رضا روحانی درباره سوابق امیرقلی امینی افزود: مرحوم امینی در سال 1276 در شهر اصفهان متولد شد و در سال 1357 در اصفهان درگذشت.
وی گفت: مرحوم امینی علاوه بر اینکه یک فعال مطبوعاتی بود، دو روزنامه اخگر و اصفهان را پایه‌گذاری کرد و در حوزه فرهنگ عامه تألیفات بسیاری داشت که با تألیف آثاری چون «داستان‌های امثال» و «سی افسانه از افسانه‌های محلی اصفهان»، «هزار و یک سخن در امثال و حکم فارسی» و «فرهنگ عوام» می‌توان او را پیشکسوت فرهنگ عامه در اصفهان نام نهاد.
وی به فعالیت‌های مرحوم امیرقلی امینی در بخش کشاورزی و احیا و مرمت قنوات متروکه و تبدیل زمین‌های بایر به زمین‌های کشاروزی اشاره و تصریح کرد: با توجه به مجموعه فعالیت‌های مرحوم امینی به این نتیجه رسیدیم که نشان امیرقلی امینی در سه حوزه فرهنگ عامه اصفهان، روزنامه‌نگاری و کارآفرینی اجتماعی طراحی شود و هر سال در روز اصفهان به سه تن از مشاهیر و افراد تأثیرگذار در این سه حوزه اهدا کنیم تا این فرهنگ ترویج شود.
روحانی خاطرنشان کرد: امیدوارم این الگوسازی از سرمایه‌های نمادین شهر اصفهان به معرفی الگوهای بهتر به جامعه کمک کند.
در ادامه این مراسم، نشان امیرقلی امینی در زمینه روزنامه‌نگاری به دکتر فضل‌اله صلواتی، در حوزه فرهنگ عامه به دکتر احمد مدنی و در حوزه کارآفرینی اجتماعی به دکتر صبری نقاشیان اهدا شد.

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.