چهارشنبه - ۲۴ مهر ۱۳۹۸
  اخبار برگزیده
آشنایی با معـــماری قاجار در موزه گرمابه علیقلی آقا
 

برگزاری دومین همایش "طراحـــی دارو" در خانه جوان
 


طوفان فکری در مادران با کارگاه "خلاقیت و ایده پردازی"
 

آموزش اقتصاد رسانه به روزنامه نگاران
 


مهمترین حق کودک برقراری رابطه با والدین است
 اُنس گرفتن نوجوانان با شعر و ادب در مدرسه ادبیات
 

اهدای تابلوی "طبیعت ساکن" به گنجینه موزه هنرهای معاصر

اهدای تابلوی "طبیعت ساکن" به گنجینه موزه هنرهای معاصر
استاد جهانگیر شهدادی به مناسبت شب یلدا سومین اثر خود با نام «طبیعت ساکن» را به گنجینه موزه هنرهای معاصر اهدا کرد.

مدیر موزه هنرهای معاصر اصفهان اهدای آثار هنری از سوی کلکسیونرها و هنرمندان را باعث ایجاد بسیاری از موزه‌ها در ایران و جهان دانست.
مهدی تمیزی در حاشیه مراسم اهدای سومین اثر نقاشی جهانگیر شهدادی به گنجینه موزه هنرهای معاصر اصفهان، در پاسخ به سوالی در مورد رسم اهدای آثار هنری به موزه‌ها اظهار داشت: نه تنها در ایران و خاورمیانه بلکه در تمام دنیا شاکله اصلی موزه‌ها با اهدای آثار هنری از سوی کلکسیونرها و هنرمندان رشته‌های گوناگون تشکیل ‌می‌شود.
وی با بیان اینکه کارکرد موزه‌ها به گونه‌ای نیست که صرفاً برای آنها اثر خریداری شود، افزود: در ایران نیز مانند اروپا و آمریکا بسیاری از موزه‌ها با اهدای یک اثر هنری آغاز به ‌کار کرده‌اند.
وی با بیان اینکه موزه هنرهای معاصر سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان هدف خود را بر ترغیب هنرمندان و کلکسیونرها برای اهدای آثار به گنجینه این موزه برای بازدید عموم مردم اصفهان معطوف کرده است، گفت: گنجینه موزه هنرهای معاصر از نظر حقوقی متعلق به شهرداری و از نظر معنوی متعلق به شهروندان اصفهانی است.
وی تصریح کرد: در طول یک سال گذشته فعالیت‌های در این زمینه انجام داده‌ایم که آثاری از سوی هنرمندان و کلکسیونرهای اصفهانی به گنجینه موزه هنرهای معاصر اهدا شده است.
مدیر موزه هنرهای معاصر اصفهان خاطرنشان کرد: استاد جهانگیر شهدادی از 2 سال گذشته دو اثر «اصفهان» و «شکوه سلطان بخت آغا» را به گنجینه موزه هنرهای معاصر اهدا کرده بود و به مناسبت شب یلدا نیز سومین اثر خود با نام «طبیعت ساکن» را به این موزه اهدا کرد. ایشان از هنرمندان نامدار در سطح ملی و بین‌المللی است و افتخار داریم که از آثارشان در این موزه میزبانی کنیم.
تمیزی بیان کرد: اثری که نزد وراث بماند صرفاً در یک اتاق نگهداری می‌شود، اما آثاری که به موزه‌ها اهدا می‌شود، برای تمام مردم کاربرد پیدا می‌کند و این امر ارزش اهدای آثار هنری را نشان می‌دهد.
گفتنی است، سومین اثر جهانگیر شهدادی با نام «طبیعت ساکن» در آیینی به گنجینه موزه هنرهای معاصر اصفهان وابسته به سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اهدا شد و در کنار دو اثر قبلی این هنرمند یعنی تابلوی «اصفهان» و «شکوه سلطان بخت آغا» قرار گرفت.
تابلوی شکوه سلطان بخت آغا این هنرمند از اول آذرماه در گالری تک اثر موزه هنرهای معاصر برای بازدید علاقمندان به نمایش درآمده و تا پنجم بهمن ماه در معرض دید عموم است.

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.