سه شنبه - ۲۶ شهریور ۱۳۹۸
  اخبار برگزیده
یاددهی و یادگیری نجوم به روایت ابوریحان بیرونی
 

پسوریازیس بیماری نیست، با هم مهربان باشیم
 

"میرزا جواد"؛ اولین شهید عکاس در جریان مشروطه
 

اکران و تحلیل فیلم "آباجان" در زاویه دید
 

برپایی نمایشگاه "ماه مهر" ویژه بازگشایی مدارس
 

آموزش صد هزار شهروند اصفهانی در "توانِ هفت"
 

بازنویسی مدام نمایشنامه از شگردهای نوشته خوب است
 

نمایش و تحلیل روانشناختی "اولین انسان" در سینما گپ
 


اکران انیمیشن بچه رییس در بچه ها سینما
 

دفتر تخصصی سینما به حوزه اقتصاد هنر توجه ویژه دارد

دفتر تخصصی سینما به حوزه اقتصاد هنر توجه ویژه دارد
دفتر تخصصی سینما به حوزه اقتصاد هنر توجه ویژه داشته و حمایت از فیلم‌نامه‌نویسان، کمک به سینما برای تهیه فیلم‌نامه خوب و در نهایت تولید فیلم خوب از اهداف اصلی دفتر سینما است.

سومین دوره از سلسله نشست‌های فیلم‌نامه خوانی در زمستان سال جاری توسط دفتر تخصصی سینما سازمان فرهنگی ورزشی و اجتماعی شهرداری اصفهان هر هفته سه‌شنبه‌ها در محل کتابخانه مرکزی در حال برگزاری است.
رئیس دفتر تخصصی سینما با اشاره به تشکیل دفتر تخصصی سینما و رویکرد تشکیل دوره‌های فیلم‌نامه‌نویسی به عنوان پایه‌های اصلی سینما، گفت: با توجه به این مسئله در سال گذشته موفق شدیم تا با برگزاری 14 جلسه آموزشی برای نخستین بار دوره‌های فیلم‌نامه نویسی را در این مکان برگزار کنیم.
مصطفی حیدری با اشاره به دعوت از اساتید برجسته فیلم‌نامه‌نویسی برای این دوره‌ها، گفت: این نخستین بار است که در کشور چنین کاری توسط دفتر تخصصی و خارج از چهارچوب مباحث دانشگاهی برگزار می‌شود و ازاین جهت فعالیتی در خور توجه است.
وی با اشاره به برگزاری نشست‌های انتقال تجربه، بیان کرد: این دوره‌ها نیز به دنبال تکمیل دوره‌های فیلم‌نامه‌نویسی و به منظور ترکیب تجربه و آموزش‌های آکادمیک برگزار شد.
وی افزود: در نشست انتقال تجربه با دعوت از فیلم‌نامه‌نویسان معروف تلاش شد تا با بیان تجربه‌های شخصی این افراد راه را برای موفقیت بهتر و بیشتر علاقه‌مندان به این هنر باز کنیم.
رئیس دفتر تخصصی سینما با اشاره به دوره‌های فیلم‌نامه‌نویسی و انتقال تجربه و در نهایت برگزاری دوره‌های فیلم‌نامه‌خوانی، گفت: جلسات فیلم‌نامه‌خوانی ضلع سوم این پازل است. در این جلسات هنرجویان می‌توانند فیلم‌نامه خود را در حضور دیگران بخوانند، نخستین جلسه این دوره در تابستان، دوره دوم در پائیز و در نهایت دوره سوم در زمستان سال جاری برگزار شد.
وی خاطرنشان کرد: در این دوره، شرکت‌کنندگان در دوره‌های فیلم‌نامه‌خوانی، فارغ‌التحصیلان سینما و هنرمندانی هستند که با خواندن فیلم‌نامه خود و با تبادل اطلاعات به نقد، بررسی و اصلاح فیلم‌نامه می‌پردازند.
حیدری با اشاره به برگزاری 17 جلسه فیلم‌نامه‌خوانی در دوره‌های تابستان و پاییز، گفت: در این جلسات 40 فیلم‌نامه با موضوع آزاد خوانده شد و در نهایت با همکاری استاد محسنی این فیلم‌نامه‌ها در حضور جمع مورد نقد و بررسی قرار گرفت. در ادامه با ارائه پیشنهاد توسط حاضران فیلم‌نامه‌نویس بر اساس پیشنهاد گروه بازخورد متن خود را نیز مشاهده می‌کند.
وی با اشاره به مهلت ارسال فیلم‌نامه‌ها تا 15 اسفند، گفت: از این پس فیلم‌نامه‌ها به شورای فیلم‌نامه دفتر تخصصی سینما ارسال شده و پس از تائید خریداری و در نهایت با جذب تهیه‌کننده برای مراحل تولید آماده می‌شوند.
حیدری با اشاره به توجه ویژه دفتر تخصصی سینما به حوزه اقتصاد هنر، گفت: هدف اصلی این دفتر حمایت از فیلم‌نامه‌نویسان، کمک به سینما برای تهیه فیلم‌نامه خوب و در نهایت تولید فیلم خوب است.

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.