چهارشنبه - ۲۴ مهر ۱۳۹۸
  اخبار برگزیده
آشنایی با معـــماری قاجار در موزه گرمابه علیقلی آقا
 

برگزاری دومین همایش "طراحـــی دارو" در خانه جوان
 


طوفان فکری در مادران با کارگاه "خلاقیت و ایده پردازی"
 

آموزش اقتصاد رسانه به روزنامه نگاران
 


مهمترین حق کودک برقراری رابطه با والدین است
 اُنس گرفتن نوجوانان با شعر و ادب در مدرسه ادبیات
 

معاون فرهنگی شهردار اصفهان:

افزایش خلاقیت فرهنگی از اهداف طرح "اصفهان 2020" است

 افزایش خلاقیت فرهنگی از اهداف طرح "اصفهان 2020" است

معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان افزایش خلاقیت فرهنگی را از اهداف طرح "اصفهان 2020" دانست و گفت: شهر فرهنگی شهری است که به‌جای فرهنگ مصرفی، فرهنگ مولد داشته باشد.


محمد عیدی در حاشیه افتتاح غرفه شهرداری اصفهان و رونمایی از طرح اصفهان 2020 در یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع دستی استان اظهار داشت: توسعه گردشگری، هنر و میراث فرهنگی به عنوان شعار رویداد اصفهان 2020 انتخاب شده و در تلاش برای تحقق این شعار هستیم.

او افزود: اهداف بلندمدت طرح رویداد جهانی "اصفهان ۲۰۲۰ شهر گردشگری، هنر و میراث فرهنگی" کاملاً منطبق با مأموریت‌های معاونت فرهنگی و سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان است.

وی ادامه داد: آرمان ما این است که اصفهان را به شهری فرهنگی تبدیل کنیم که به‌جای فرهنگ مصرفی، فرهنگ مولد داشته باشد.

عیدی گفت: طبیعتاً پروژه اصفهان 2020 ظرفیتی است که می‌توانیم این زمینه را با آن ایجاد کنیم تا آغازی باشد برای فرآیندی متداوم و اینکه بتوانیم با تعریف و اجرای برنامه‌هایی در زمینه اقتصاد فرهنگ به بازارهای جهانی راه پیدا کرده و با خواهر خوانده‌های اصفهان و سایر کلان‌شهرها ارتباط نزدیک و ارگانیکی داشته باشیم تا هویت فرهنگی را تقویت کرده و میل و انگیزه برای خلاقیت فرهنگی را افزایش دهیم.

رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان بیان کرد: از طرف دیگر با اجرای این طرح تلاش می‌کنیم فضایی فراهم کنیم تا هنرمندان از هنر خود سود اقتصادی کسب کنند و اگر این زنجیره در متن و بطن جامعه مدنی کامل شود، هنرمندان رغبت بیشتری برای پرداختن به هنرهای بومی و صنایع دستی اصفهان پیدا می‌کنند و باعث می‌شود انگیزه بیشتری برای آموختن حرفه‌های صنایع دستی که جزو کالاهای هویتی ما محسوب شده و با شرایط معرفتی ما نیز همخوان است، داشته باشند.

گفتنی است؛ غرفه شهرداری اصفهان در یازدهمین نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی با حضور علی‌اصغر مونسان معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افتتاح شد.

رونمایی و ثبت ملی طرح رویداد جهانی "اصفهان ۲۰۲۰ شهر گردشگری، هنر و میراث فرهنگی" از دیگر بخش‌های این برنامه بود که با هدف توسعه فراصنعتی، توسعه پایدار شهری و ارتقای شاخص توسعه انسانی با بهره‌برداری از پروژه‌های شاخص شهری در حوزه فرهنگی، اجتماعی و گردشگری و اجرای رویدادهای ملی و بین‌المللی با محور گردشگری در شهر اصفهان اجرا می‌شود.

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.