سه شنبه - ۲۸ اسفند ۱۳۹۷
  اخبار برگزیده
اصفهان میزبان هزار رویداد فرهنگی در نوروز 98
 

چینی‌ها از کودکان نقاش اصفهانی تقدیر کردند
 

ارتباط فرهنگی اصفهان و شانگهای گسترش می‌یابد
 

نبایدهای کسب و کار بانوان کارآفرین را بشناسید
 

توجه به استعداد و علاقه نوجوانان در انتخاب رشته مؤثر است
 

صمیمیت، تعهد و شور؛ سه ضلع رابطه عاشقانه سالم
 

آخر هفته همراه با برنامه های مرکز نجوم ادیب
 

روایت محله قدیمی ماربین در مستند «دیار هزار ساله»
 

گونه‌های گیاهی استان اصفهان سه برابر اروپا است
 

بوی عید و عطر سمنو در عمارت هنرمند پیچید
 

اعلام ویژه برنامه‌های "هر نهال یک امید" در هفته درختکاری

اعلام ویژه برنامه‌های "هر نهال یک امید" در هفته درختکاری
برنامه‌های ویژه هفته درختکاری با شعار "هر نهال یک امید" در حال برگزاری است.

رئيس اداره امور تفريحي سازمان فرهنگی اجتماعی تفریحی شهرداری اصفهان در مورد برنامه‌های ویژه هفته درختکاری با شعار "هر نهال یک امید" اظهار کرد: برنامه "قهرمان طبیعت" در باغ پردیس از 11 تا 17 اسفندماه برگزار می‌شود که دانش‌آموزان نهال‌هایی دریافت می‌کنند که در باغ بکارند یا همراه خودشان ببرند این نهال‌ها مقاوم به آب است و در این برنامه دانش‌آموزان به این دلیل قهرمان شناخته می‌شوند چون نمادی از چهار عنصر حیات آب، باد، ماه و خورشید هستند و فرشته‌های این نمادها به آن‌ها مدال قهرمانی می‌دهند تا وظیفه‌شان توسعه و گسترش فضای سبز و حفظ محیط زیست باشد.
نفیسه گلشیرازی ادامه داد: برنامه "رویش سبز" 15 و 16 اسفندماه در باغ بانوان ناژوان انجام می‌شود که دانشجویان، نهال‌های مقاوم به آب را می‌کارند، این نهال‌ها در بهارشکوفه می‌دهند و فضای زیبایی را در باغ ایجاد می‌کنند در واقع این برنامه ذهنیت دانشجویان را که مادران بعدی جامعه هستند نسبت به حفظ محیط زیست بالا می‌برد.
وی بیان کرد: "قلب سبز زمین" برای مدارس و مهدکودک‌های سه منطقه، 11 تا 16 اسفندماه در باغ طلوع برگزار می‌شود. این برنامه قصد دارد به دانش‌آموزان بگوید درخت به عنوان قلب سبز همیار سلامتی انسان‌ها است.
رئيس اداره امور تفريحي سازمان فرهنگی اجتماعی تفریحی شهرداری اصفهان در مورد برنامه " استقبال بهار" نیز عنوان کرد: این برنامه در باغ پردیس از 10 تا 20 اسفندماه برگزار می‌شود و طرح های‌ گل و گلدان با استفاده از مواد بازیافتی ساخته می‌شود.
گلشیرازی در توضیح برنامه " + اکسیژن" که 15 اسفندماه برگزار می‌شود، گفت: باغ تجربه اجرا کننده این برنامه است و مناطقی که در منطقه 4 نهال ندارند در نظر گرفته شده تا توسط موسسات مردم نهاد درختکاری شود.
وی افزود: مسابقه بزرگ "درختکاری دومینو" در دو نوبت صبح توسط دانش‌آموزان و بعدازظهر به صورت خانوادگی توسط منطقه 11 در ورزشگاه طیب و خانه خلاقیت برگزار می‌شود.
گلشیرازی در توضیح کارگاه‌های این اداره افزود: این کارگاه‌ها که 11 و 14 اسفندماه برگزار می‌شود شامل آموزش سبزه‌آرایی شب عید، کاشت کاکتوس، گیاهان گوشتی و تراریوم و اصول درختکاری و گلکاری در 6 روز و 3 باغ است.
علاقه مندان برای دریافت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سایت esfahanfarhang.ir مراجعه کنند.
 
 
 

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.