چهارشنبه - ۲۴ مهر ۱۳۹۸
  اخبار برگزیده
آشنایی با معـــماری قاجار در موزه گرمابه علیقلی آقا
 

برگزاری دومین همایش "طراحـــی دارو" در خانه جوان
 


طوفان فکری در مادران با کارگاه "خلاقیت و ایده پردازی"
 

آموزش اقتصاد رسانه به روزنامه نگاران
 


مهمترین حق کودک برقراری رابطه با والدین است
 اُنس گرفتن نوجوانان با شعر و ادب در مدرسه ادبیات
 

اعلام فراخوان یادبود استاد کتابی در اصفهان

اعلام فراخوان یادبود استاد کتابی در اصفهان
فراخوان یادبود مرحوم استاد محمدباقر کتابی از سوی مرکز آفرینش های ادبی قلمستان و مرکز اصفهان شناسی و خانه ملل اعلام شد.

مدیر مرکز آفرینش های ادبی قلمستان با اعلام این خبر اظهار کرد: استاد محمدباقر کتابی مفسر قرآن و نهج‌البلاغه و استاد برجسته ادبیات فارسی دانشگاه اصفهان بودند که در فروردین ماه سال جاری به دیار باقی شتافتند.
الهه رضایی افزود: در این راستا مرکز آفرینش های ادبی قلمستان و مرکز اصفهان شناسی و خانه ملل وابسته به سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان فراخوانی را با هدف جمع آوری هر آنچه که مربوط به این استاد عالیقدر است و می تواند به عنوان یادگاری از عمر پربرکت و شریف ایشان نگهداری و محافظت شود، منتشر کرده است.
وی ادامه داد: این فراخوان از همه اساتید، دانشجویان، پژوهشگران و شاگردان استاد کتابی درخواست دارد تا هر آنچه را که در قالب کتاب، مقاله، پایان نامه و یا حتی دست نوشته ای از استاد در زمینه فعالیت های درخشان ایشان در حوزه های مختلف تفسیر قرآن کریم، تفسیر نهج البلاغه، تفسیر مثنوی و ... در اختیار دارند، به مرکز قلمستان واقع در مجموعه باغ غدیر، ساختمان الغدیر ارسال کنند.
وی تصریح کرد: حتی افرادی که بعد از فوت استاد نیز مقاله یا نوشتاری را درباره ایشان نوشته اند، می توانند این آثار را در اختیار مرکز قلمستان قرار دهند.
گفتنی است؛ استاد محمدباقر کتابی دارای دکترای الهیات و عرفان و فلسفه اسلامی از دانشگاه تهران و تحصیلات حوزوی در سطح عالی بود. او در طول عمر بابرکت خود از محضر اساتیدی همچون محمد مهریار، میرزا ابوالفضل همائی، حاج رحیم ارباب، حاج میرزا علی آقاشیرزای، آیت اله حاج شیخ مهدی نجفی، آیت اله حسین خادمی و آیت اله طیب بهره برده بود.
رجال اصفهان در علم و عرفان و ادب و هنر و مقدمه بر کتاب (وحدت وجود) تألیف مرحوم استاد فضل اله ضیاء نور از تالیفات مرحوم کتابی است. اشتغال در امور قضایی، استاد دانشگاه اصفهان و دانشگاه صنعتی، عضویت در انجمن آثار و مفاخر اصفهان از جمله مسئولیت های علمی و فرهنگی این استاد فقید بود.

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.