چهارشنبه - ۲۴ مهر ۱۳۹۸
  اخبار برگزیده
آشنایی با معـــماری قاجار در موزه گرمابه علیقلی آقا
 

برگزاری دومین همایش "طراحـــی دارو" در خانه جوان
 


طوفان فکری در مادران با کارگاه "خلاقیت و ایده پردازی"
 

آموزش اقتصاد رسانه به روزنامه نگاران
 


مهمترین حق کودک برقراری رابطه با والدین است
 



اُنس گرفتن نوجوانان با شعر و ادب در مدرسه ادبیات
 

اصفهان قدیم در برنامه "میدان تا میدان" بازنمایی شد

اصفهان قدیم در برنامه "میدان تا میدان" بازنمایی شد
ویژه‌برنامه بزرگ "میدان تا میدان" به مناسبت روز نکوداشت اصفهان به بازنمایی نمایشی اصفهان قدیم پرداخت.

ویژه‌برنامه میدان تا میدان فرصت خوبی برای آشنایی با جاذبه‌های بی‌شمار بازار تاریخی اصفهان فراهم کرد و به مناسبت روز نکوداشت اصفهان به بازنمایی نمایشی اصفهان قدیم پرداخت.
این برنامه را می‌توان بزرگ‌ترین پروژه نمایشی میدانی و محیطی در کشور دانست که تا کنون نظیر آن برگزار نشده است.
این برنامه توسط ستاد بزرگداشت روز اصفهان و سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان از میدان امام خمینی (ره) به سمت میدان امام علی (ع) و در داخل بازار همراه با آیتم‌های گوناگون در بخشی از فضای هر دو میدان اجرا شد.
بزرگداشت روز اصفهان، بازنمایی حال و هوای اصفهان قدیم و بازار اصفهان و تقویت گردشگری رویداد از جمله اهداف برگزاری برنامه میدان تا میدان بود.
حدود 800 هنرمند در این برنامه به ایفای نقش پرداخته و هنرهای نمایشی مانند شبیه‌خوانی، نقالی، پرده‌خوانی، نمایش‌های خیابانی، آیین‌ها و سنت‌هایی مانند خمره‌بازی و صندوق‌بازی را به نمایش گذاشتند.
نمایش فرهنگ رفتاری مردم اصفهان، نوع پوشش و لباس، آیین‌های مناسبتی مانند چاووشی‌خوانی که آواز مخصوص بدرقه زائران اماکن متبرکه بوده، بازی چوگان در میدان امام خمینی (ره) و بازی‌های بومی و محلی در میدان امام علی (ع) از دیگر بخش‌های ویژه‌برنامه میدان تا میدان بود.
ویژه‌برنامه "میدان تا میدان" از ساعت 14:30 تا 17:30 روزهای اول و سوم آذرماه حدفاصل میدان امام خمینی (ره) تا میدان امام علی (ع) و روز جمعه دوم آذرماه به دلیل تعطیلی بازار تنها در میدان امام خمینی(ره) برگزار شد.
 

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 



© کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.