پنجشنبه - ۲۵ مهر ۱۳۹۸
  اخبار برگزیده
آشنایی با معـــماری قاجار در موزه گرمابه علیقلی آقا
 

برگزاری دومین همایش "طراحـــی دارو" در خانه جوان
 


طوفان فکری در مادران با کارگاه "خلاقیت و ایده پردازی"
 

آموزش اقتصاد رسانه به روزنامه نگاران
 


مهمترین حق کودک برقراری رابطه با والدین است
 اُنس گرفتن نوجوانان با شعر و ادب در مدرسه ادبیات
 

سیری در جهان "استیون هاوکینگ" در کتابخانه مرکزی

سیری در جهان "استیون هاوکینگ" در کتابخانه مرکزی
برنامه 178 باشگاه نجوم اصفهان روز چهارشنبه 22 فروردین ساعت 17 از سوی مرکز نجوم ادیب برگزار می شود.

استیون هاوکینگ دانشمند برجسته بریتانیایی در کنار تحقیقات و دستاوردهایش در زمینه کیهان شناسی و حتی گاها نظرات حاشیه ساز خود، نمادی از استقامت در برابر غیر ممکن های پزشکی بود.
استیون هاوکینگ، فیزیکدان نظری برجسته که به‌ خاطر دستاوردهایش در زمینه فیزیک کوانتوم و به‌خصوص «سیاهچاله‌ها» شهرت داشت، در سن ۷۶ سالگی درگذشت.
بر همین اساس اولین نشست باشگاه نجوم اصفهان در سال 97 از سوی مرکز نجوم ادیب سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان به موضوع زندگی استیون هاوکینگ و دستاوردهای علمی اش اختصاص یافته است.
شهرام صالحی، پژوهشگر کیهان شناسی و  مجید ناجی کارشناس مرکز تحقیقات ملی کانادا و فعال حوزه نجوم رصدی با حضور در این نشست به مرور زندگی این شخصیت برجسته و ارائه گزارشی از بازدید اخیرشان از رصدخانه مونت ویلسون آمریکا و کارهای تحقیقاتی مهمی همچون تداخل سنجی ستاره ای مایکلسون و رصدهای تاریخ ساز   هابل که در این رصدخانه انجام شد، می پردازند.
این نشست روز چهارشنبه 22 فروردین ساعت 17 در محل کتابخانه مرکزی واقع در خیابان باغ گلدسته برگزار می شود که ورود برای عموم علاقه مندان به نجوم آزاد است.
علاقه مندان برای آشنایی و کسب اطلاعات بیشتر از برنامه های مرکز نجوم ادیب می توانند با شماره 36683535 تماس حاصل کنند.

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.