دوشنبه - ۲۵ شهریور ۱۳۹۸
  اخبار برگزیده
برپایی نمایشگاه "ماه مهر" ویژه بازگشایی مدارس
 

آموزش صد هزار شهروند اصفهانی در "توانِ هفت"
 

بازنویسی مدام نمایشنامه از شگردهای نوشته خوب است
 

نمایش و تحلیل روانشناختی "اولین انسان" در سینما گپ
 


اکران انیمیشن بچه رییس در بچه ها سینما
 

بهبود مهارت‌های ارتباطی در "چتری برای یک حس خوب"
 

آموزش تکنیک‌های "مهندسی خلاقیت" در خانه جوان
 

گفتن از ناگفته‌های عاشورا زیر خیمه نوجوانان
 

عکاسی معماری دمِ‌دستی نیست
 

نکویی خبر داد:

استعدادپروری و ایده پردازی نوجوانان در طرح "به وقت نوجوانی"

 استعدادپروری و ایده پردازی نوجوانان در طرح "به وقت نوجوانی"
با اجرای طرح "به وقت نوجوانی" و ایجاد پاتوقی برای نوجوانان در مناطق پانزده گانه شهر اصفهان به  دنبال استعدادپروری و ایده پردازی نوجوانان هستیم.

اسماء نکویی در حاشیه ششمین برنامه ایده کاپ با عنوان نوجوان پویا شهر خلاق اظهار کرد: روزی که پیشنهاد ایده کاپ ششم با محوریت نوجوانان ارایه شده هم نگران و هم خوشحال بودیم، نگرانی ما از این بابت بود که شاید هنوز بسیاری مسائل ازجمله عناوینی مانند شهر خلاق و شهر دوستدار کودک شهر، دوستدار سالمند و خیلی عناوینی که درخصوص اصفهان به مرور پایه گذاری می شود برای نوجوانان جانیفتاده باشد همچنین نگران بودیم که شاید نوجوانان هنوز در مسائل مدیریت شهری اطلاعات کافی نداشته باشند تا بتوانند در حیطه ای ایده و خلاقیت ارایه کنند؛ ضمن اینکه نوجوان چه پسران و چه دختران به دلیل بلوغ حساسیت سنی خودشان را دارند و ازطرفی موضوع درس و امتحانات آنها برای انتخاب زمان مناسب به منظور برگزاری ایده کاپ نیز ازجمله دغدغه های ما بود. به ترتیب تنها فرصت را تابستان دیدیم که شاید یک موضوع جذاب می توانست بچه ها را به سمت ایده پردازی و خلاقیت بکشاند که برنامه ایده کاپ انتظار ما را تا حدودی برآورده کرد.
مدیر خانه نوجوان شهر اصفهان ادامه داد: وجه تمایز ایده کاپ ششم با برنامه قبلی در این بود که کارگاه های خلاقیت و ایده پردازی برای بچه ها برگزار شد که به آنها کمک کرد تا بتوانند تراوشات و بارش فکری خود را بازتر کنند و در این کارگاه ها بچه ها را به این سمت سوق دادیم که برای اینکه بتوانید شهر خلاق و پویایی برای آینده داشته باشید خودتان باید این آینده را رقم بزنید نه مدیریت شهری، و باید روحیه مطالبه گری و بحث مشارکت اجتماعی خود را تقویت کنید.
نکویی با اشاره به اینکه بیش از 30 ایده در برنامه ایده کاپ شرکت داشت که درنهایت14 ایده برای ارایۀ نهایی در ششمین برنامه ایده کاپ انتخاب شد، تصریح کرد: مشارکت پذیری دختران در این طرح بیشتر از پسران بود و درواقع بالای 90 درصد از شرکت کندگان را دختران تشکیل دادند.
وی نقطه قوت برنامه ایده کاپ را به روز بودن دانست و افزود: نوجوانان که در این برنامه حضور دارند اهل مطالعه و کنکاش و پژوهش هستند و حداقل به وسیله همان گوشی هایی که در دست دارند و با جستجوهای اینترنتی خود خیلی بیشتر از ما به روز بوده و از بیرون به مسائل شهری نگاه می کنند که این موضوع می تواند از نقاط قوت ایده کاپ باشد.
وی خاطرنشان کرد: ما در خانه نوجوان به عنوان یکی از مراکز فرهنگی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان این نوجوانان را رها نکرده ایم و با اجرای طرح "به وقت نوجوانی" و ایجاد پاتوقی برای نوجوانان در مناطق پانزده گانه شهر اصفهان به  دنبال استعدادپروری و ایده پردازی نوجوانان هستیم که از ابتدای تابستان سال جاری شروع شده و نتایج مثبتی داشته است.

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.