دوشنبه - ۲۵ شهریور ۱۳۹۸
  اخبار برگزیده
بازنویسی مدام نمایشنامه از شگردهای نوشته خوب است
 

نمایش و تحلیل روانشناختی "اولین انسان" در سینما گپ
 


اکران انیمیشن بچه رییس در بچه ها سینما
 

بهبود مهارت‌های ارتباطی در "چتری برای یک حس خوب"
 

آموزش تکنیک‌های "مهندسی خلاقیت" در خانه جوان
 

گفتن از ناگفته‌های عاشورا زیر خیمه نوجوانان
 

عکاسی معماری دمِ‌دستی نیست
 

رسانه؛ اطلاع‌رسان یا جریان‌ساز؟
 

کار داوطلبانه، تمرین پویایی در جامعه است
 

ناظریان خبر داد:

ارائه بیش از 400 بازی ویژه عید غدیر در میدان نقش جهان

  ارائه بیش از 400 بازی ویژه عید غدیر در میدان نقش جهان
معاون ورزشي و تفريحي سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهانگفت: در روز عید غدیر بیش از 450 نوع بازی با حضور 600 نفر عوامل اجرایی در میدان نقش جهان برگزار می شود.

حبیب اله ناظریان با اشاره به برنامه های تابستانی این معاونت، گفت: برنامه ریزی برنامه های اوقات فراغت از سوی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان به معاونت ورزشی و تفریحی این سازمان محول شد که با اجرای بازی ها و برنامه های میدانی و برگزاری رویدادهای خاص برای شهروندان به ویژه کودکان و نوجوانان به همراه خانواده‌ها از اوایل تابستان آغاز شد و همچنان با هدف غنی‌سازی اوقات فراغت خانواده‌ها و فرزندان آنان درحال برگزاری است.
 
معاون ورزشی و تفریحی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان با بیان اینکه برنامه های تابستانه هر هفته در پارک‌ها و خیابان‌های مناطق ۱۵ گانه شهرداری اصفهان در حال اجرا است، افزود: ویژه برنامه "تاب‌ستانه" با همکاری معاونت های زیر مجموعه سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان طرحی با محوریت کودک و نونهال به انضمام خانواده تهیه شد که با همکاری صد درصد مناطق پانزده گانه هرهفته در یکی از این منطقه ها در حال برگزار بوده که تاکنون 9 برنامه برگزار شده است.
 
ناظریان با بیان اینکه برنامه تابستانه در راستای شهر فعال و شهروند شاد درنظرگرفته شده است، گفت: برنامه تابستانه با حضور حدود 300 نفر به عنوان عوامل اجرایی برگزار می شود که در آن بیش از 150 بازی بومی محلی و ابداعی و هر بازی با نظارت یک مربی اجرا می شود.
 
وی اظهار داشت: برنامه ویژه ای برای تابستان شهروندان همزمان با عید غدیر  برنامه ریزی شده که 29 مردادماه در منطقه سه شهرداری میدان نقش جهان با بیش از 450 نوع بازی و با حضور600 نفر به عنوان عوامل اجرایی برگزار خواهد شد.
 
وی افزود: بازی های بومی محلی، طناب کشی، ابربازی های چوبی برای کودکان، بازی های فکری و حرکتی، ورزشی پینگ پنگ، فوتبال دستی، ابروالیبال، آب بازی که بسیار برای کودکان مفرح است، انواع و اقسام بازیهای گروهی، خیمه شب بازی، بازی عروسکی، عروسک درخُمره. تئاتر خیابانی با تم شهدای جنگ تحمیلی و ... از جمله بازی های در نظر گرفته شده است.
 
وی ادامه داد: برنامه های تاب‌ستانه به چند شیوه از سوی اداره تفریح این سازمان برگزار می شود که شامل برنامه های شبانه در تمام مناطق پانزده گانه ویژه نوجوانان و جوانان با تاکید بر حضور خانواده ها بوده و اجرای برنامه های بومی محلی در پارک ها و مناطق مختلف که تاکنون با استقبال بسیاری روبه رو شده است.
 
وی تصریح کرد: ازسوی حوزه اداره همگانی و محلات این سازمان نیز ایستگاه های صبحگاهی و عصرگاهی راه اندازی شده که خانواده ها و به ویژه بانوان می توانند از این ایستگاه ها استفاده کنند که یکی از برنامه های مربوط به ایستگاه های عصرگاهی، اختصاص ورزش اسکیت ویژه دختران و بانوان است که ابتدا به صورت رایگان و درحال حاضر با 40 درصد تخفیف در زمین های اختصاصی شهرداری اصفهان و با حضور مربی برگزار می شود.
 
وی افزود: حوزه جشنواره ها نیز از اول تیرماه در تمام زمین های روباز و پارک ها از جمله پارک آبشار، پارک گل محمدی، پارک لاله، بوستان کودک، پارک صفه، شهرک امیریه، پارک سپاهان شهر و دیگر زمین های روباز متعلق به شهرداری به برگزاری برنامه های ورزشی اقدام کرده است که با برنامه ریزی های صورت‌گرفته هفته ای سه جلسه دختران و پسران مناطق کم‌برخوردار مانند حصه در حال استفاده رایگان از این برنامه ها هستند.
 
معاون ورزشی و تفریحی سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان تاکید کرد: برنامه های تابستانه با هدف غنی سازی اوقات فراغت کودکان و نوجوانان و با محوریت حضور آنها برگزار می شود اما خانواده و فرزندان همزمان باهم درگیر بازی هستند و پدران و مادران باید در انجام بازی با فرزند خود همکاری کنند که این موضوع به نوعی نشان‌دهندۀ استحکام خانواده است.
 
 

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.