جمعه - ۲۸ تیر ۱۳۹۸
  اخبار برگزیده
چالش های زندگی در ماه
 


  افتتاح جاده سلامت در ویژه برنامه  "تاب‌ستانه"
 جای خالی سلوچ در رُمان محبوب من
 

برگزاری جشنواره غیررقابتی "شهر یادت نره" در اصفهان
 

شناسایی یکصدهزار شهروند اصفهانی مبتلا به فشارخون بالا
 


اجرای نمایش  "خانه"  در سالن فرشچیان

اجرای نمایش  "خانه"  در سالن فرشچیان
نمایش  "خانه"  به نویسندگی نغمه ثمینی و به کارگردانی عماد قلی پور تیرماه جاری در سالن فرشچیان به روی صحنه می رود.

این تئاتر از سوی دفتر تخصصی تئاتر و تالارهنر وابسته به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان از یکم تیرماه شروع شده و تا 20 تیرماه سال جاری هر شب ساعت 20:30 در تالار فرشچیان به نمایش در می آید.
عماد قلی پور با اشاره به اینکه احساس می‌کنم تئاتر ما فست فودی شده است گفت: ما نمی‌دانیم که کارهای سخیف تا چه حد به ما آسیب می زند اما باز هم دوست داریم که آنها را ببینیم.
این کارگردان با سابقه تئاتری همچنین با اشاره به اینکه تئاتر باید جدی‌تر گرفته شود تاکید کرد: متاسفانه در اصفهان تمامی فعالیت‌ها بر دوش کارگردان است و کارگردان باید به دنبال تبلیغات، تولید و رسانه و غیره برود.
وی ادامه داد: بسیاری از مخاطبان امروز تئاتر کسانی هستند که به دنبال تئاترهای خنده دار می‌گردند و این موضوع باعث شده که تئاترهای ما به این سمت و سو بروند.
وی افزود: سال 80 تابوهای موضوع مربوط به خیانت شکست و تمام نمایشنامه‌ها به این سمت سوق پیدا کردند تا اینکه تئاتر ما از این موضوع نیز اشباع شد که البته در این میان نقش رسانه‌های غربی مثل ماهواره را هم نباید نادیده گرفت.
قلی پور اضافه کرد: به دنبال این اشباع شدن اکنون خوراک دیگری جایگزین شده و آن تئاترهایی است که تنها خنده دار است و هیچ بار هنری دیگری ندارد.
وی با اظهار تأسف گفت: ما در هنر در جستجوی کمبودهای خود هستیم و از آنجایی که به شدت کمبود خنده داریم، هنر را دستاویز این کار قرارداده ایم.
وی ادامه داد: برای یک کارگردان قطعاً مخاطب مهم است اما ملاکی برای انتخاب متن نیست بنابراین می‌توانم اذعان کنم که انتخاب متن خانه یکی از دغدغه‌های شخصی من بود و به دنبال سلیقه‌های دیگر نبودم.
کارگردان خانه با تاکید بر اینکه رویکرد جامعه شناختی کارگردان است که می‌گوید چه متنی را انتخاب کند تصریح کرد: از 17-16 سال پیش که رویکرد تجاری وارد تئاتر شد ناخودآگاه سلیقه تئاتری‌ها را هم تغییر داد، اینکه تئاتر یا باید بخنداند و یا بگریاند.
وی ادامه داد: متاسفانه بسیاری از تئاتری‌های ما تنها این دو ژانر را می‌شناسند و به ژانرهای دیگر کاملاً بی اعتنا هستند در حالیکه بر اساس تجربه و سواد می‌توان جهان بینی نظر یک کارگردان در زمینه متن در بالاترین سطح خود قرار گیرد.
گفتنی است؛ تئاتر خانه به نویسندگی نغمه ثمینی و به کارگردانی عماد قلی پور با بازی مهدی تقی پور، شمیلا تابش، پوریا ریحانی، محمدقربانی، مرضیه مهرجویی و با صدای مارال فرجاد و عماد قلی پور مورد تماشای علاقه مندان قرار می گیرد.

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.