چهارشنبه - ۲۴ مهر ۱۳۹۸
  اخبار برگزیده
آشنایی با معـــماری قاجار در موزه گرمابه علیقلی آقا
 

برگزاری دومین همایش "طراحـــی دارو" در خانه جوان
 


طوفان فکری در مادران با کارگاه "خلاقیت و ایده پردازی"
 

آموزش اقتصاد رسانه به روزنامه نگاران
 


مهمترین حق کودک برقراری رابطه با والدین است
 اُنس گرفتن نوجوانان با شعر و ادب در مدرسه ادبیات
 

اجرای طرح " قصه نمایش داستان های کهن" در اصفهان

اجرای طرح " قصه نمایش داستان های کهن" در اصفهان
فراخوان ویژه برنامه «قصه نمایش داستان های کهن» از سوی تالار هنر وابسته به سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان اعلام شد.

مدیر تالار هنر با اعلام این خبر گفت: «قصه نمایش داستان های کهن» عنوان طرحی است که با هدف پرورش قدرت خلاقیت کودکان در روایت یک داستان و قصه گویی و استفاده از ابزارهای جانبی برای اثرگذاری بیشتر قصه ویژه دانش آموزان مقطع اول تا سوم ابتدایی برگزار می شود.
مهدی شفیعی تصریح کرد: در این طرح هر یک از دانش آموزان به صورت تک نفره یک داستان کهن ایرانی را طبق سلیقه خودشان و با کمک والدین انتخاب کرده و بعد از اینکه به روایت آن تا حدی تسلط پیدا کردند، آن را مقابل دوربین یک تلفن همراه اجرا می کنند.
او اضافه کرد: داستان های کهن ایرانی می تواند مورد بازنویسی بچه ها قرار گرفته تا بتوانند به زبان خودشان آن را روایت کنند و قدرت بیشتری برای اجرای آن داشته باشند.
او تاکید کرد: انتخاب فضا، نحوه چیدمان، انتخاب لباس مرتبط با محتوای داستان، نحوه اجرا و فن بیان، مجموعه امتیازات این مسابقه را تشکیل می دهد که بعد از داوری آثار توسط شورای تخصصی تالار هنر و همچنین یک متخصص رشته روانشناسی به هر یک از آثار داده می شود.
مدیر تالار هنر سنجش خلاقیت را مهم ترین مولفه در داوری این آثار دانست و اظهار کرد: قصه گویی و نمایش دو عنصر مجزا از یکدیگر است که می تواند در کنار هم قرار گرفته و موقعیت های تازه ای را در اختیار مخاطب قرار دهد.
او ادامه داد: این دو عنصر همچنین قادر است قدرت خلاقیت بچه ها را پرورش داده و آنها را با موقعیت های جدیدی روبرو کند. بنابراین بهتر است که تمامی ابعاد کار مانند چیدمان فضای اجرا، انتخاب لباس و نوع لحن آنها به انتخاب خودشان صورت گیرد تا بیانگر خلاقیت آنها باشد.
او تاکید کرد: متقاضیان می توانند فایل ضبط شده اجرایشان را تا تاریخ 20 بهمن ماه به دفتر تالارهنر ارسال کنند.
 

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.