یکشنبه - ۲۷ مرداد ۱۳۹۸
  اخبار برگزیده
استقبال بیش از 50 هزار نفر از جشن "خبر بزرگ"
 

سینما باید در سبد فرهنگی کودکان قرار گیرد
 

خلاقیت در شهر جریان می‌یابد
 

سینما جامعه به نقد قصرشیرین می‌پردازد
 

ارائه بیش از 400 بازی ویژه عید غدیر در میدان نقش جهان
 

درک نیازهای دخترانه در "چتری برای یک حس خوب"
 

مهار زمان در تیک تاک زندگی
 

"سالمرگی"روایتی از مشکلات اقتصادی و اجتماعی یک خانواده
 

مشارکت سازمان‌های مردم‌نهاد در برپایی جشن های عید غدیر
 

باغ فدک اصفهان در انتظار "خبربزرگ"
 

نیروی محرکه صنعت موسیقی، اجرا بر روی صحنه است

نیروی محرکه صنعت موسیقی، اجرا بر روی صحنه است
این برنامه به همت هنرسرای خورشید سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان و گروه موسیقی اکتاو، چهارشنبه شب با استقبال خوب علاقه مندان به موسیقی بی کلام برگزار شد.

آهنگساز و نوازنده گروه اکتاو در خصوص این اجرا اظهار داشت: ارکستر اکتاو کمتر از یک سال است که تشکیل شده و هدف آن اجرای موسیقی های ارزشمند بدون کلام بوده است.
علیرضا عارف مهر افزود: ما معتقد هستیم که نیروی محرکه صنعت موسیقی، اجرا بر روی صحنه است و هرچقدر این اجرا با کیفیت باشد، بقیه جوانب موسیقی از جمله آموزش، پژوهش، تولید، ضبط ، پخش و تألیف کتاب های موسیقی نیز می تواند وضعیت بهتری پیدا کند.
وی گفت: ما کارکرد موسیقی های مختلف به ویژه موسیقی پاپ که رواج بسیاری در جامعه دارد را درک می کنیم و اعتقاد داریم موسیقی بدون کلام و موسیقی سازی باید جایگاه خودش را حفظ کند.
این آهنگساز ادامه داد: ما به این موضوع انتقاد داریم که سطح اجرایی موسیقی پاپ با کلام در ایران روز به روز و ساعت به ساعت درحال سقوط است اما کاری که از دست ما بر می آید این است که همچنان چراغ موسیقی بی کلام ارزشمند را روشن نگه داریم و دعا کنیم که در جوانب دیگر هم کیفیت بهتر شود.
عارف مهر در مورد استقبال از این برنامه بیان کرد: سالن برگزاری این برنامه تکمیل شد ولی ما انتظار استقبال های چند هزار نفری را نداریم و دلیل آن این است که در کشور ما موسیقی کم و بیش شنیده می شود اما دیده نمی شود. 
وی ادامه داد: در کنسرت های پاپ هم مردم موسیقی را نمی بینند و فقط یک ضرب آهنگ هایی را می شنوند و به همین خاطر ما تأکید زیادی روی کمیت شنونده ها نداریم و سعی می کنیم موسیقی ارزشمند اجرا کنیم و اگر تأثیر درست موسیقی را روی تعداد معدودی هم بگذاریم، از این موضوع بسیار خوشحال می شویم.
عارف مهر در مورد وضعیت گروه اکتاو گفت: گروه ما از 9 نفر نوازنده شامل سیاوش روحانی(ساکسیفون و کلارینت)، بنیامین عارفان(فلوت)، پویا جهانمردی(ویولن)، مهدی نصوحی(پیانو و کیبورد)، دامون صفایی(باس)، حمید دری(گیتار الکتریک)، علی دری(سازهای کوبه ای)، امیر هاشمی(پرکاشن)، علیرضا عارف مهر(گیتار) تشکیل شده که اکثرشان از دوستان قدیمی هستند که سوابق طولانی در امر اجرا، تدریس و جوانب مختلف موسیقی دارند.
وی در پایان از حمایت هنرسرای خورشید به عنوان یک مرکز موسیقی وابسته به سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان تشکر و قدردانی کرد.
گفتنی است؛ این ارکستر خاص نزدیک به یک سال است که تشکیل شده و تمام افراد تجربه های مختلفی را در زمینه اجرا در مکان های مختلف دارند .

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.