دوشنبه - ۲۵ شهریور ۱۳۹۸
  اخبار برگزیده
بازنویسی مدام نمایشنامه از شگردهای نوشته خوب است
 

نمایش و تحلیل روانشناختی "اولین انسان" در سینما گپ
 


اکران انیمیشن بچه رییس در بچه ها سینما
 

بهبود مهارت‌های ارتباطی در "چتری برای یک حس خوب"
 

آموزش تکنیک‌های "مهندسی خلاقیت" در خانه جوان
 

گفتن از ناگفته‌های عاشورا زیر خیمه نوجوانان
 

عکاسی معماری دمِ‌دستی نیست
 

رسانه؛ اطلاع‌رسان یا جریان‌ساز؟
 

کار داوطلبانه، تمرین پویایی در جامعه است
 

آموزش اتحاد به کودکان در تئاتر "پیک نیک در میدان جنگ"

آموزش اتحاد به کودکان در تئاتر "پیک نیک در میدان جنگ"
تئاتر "پیک نیک در میدان جنگ" قصه جنگ بین مورچه های سیاه و زرد را روایت می‌کند که سرانجام برای جنگیدن با دشمن با هم متحد می‌شوند.

تئاتر كودك به نمایشی گفته می‌شود كه مضامین و معیارهای خاص كودكان را دارا باشد و با توجه به روحیه و ذهنیت خلاق كودك طراحی و اجرا شود. این نوع نمایش مهم‌ترین قالب هنری در جهت پرورش كودكان و نوجوانان محسوب می‌شود.
از آنجا كه ساختار روانی و روحیه كودك و نوجوان با بازی و نمایش غریبه نیست، با توجه به نیاز كودك به تحرك و جنبش، بازی می‌تواند بخش مهمی از این نیاز را برآورده كند و از همین ضرورت می‌توان برای آموزش غیرمستقیم مهارت‌های زندگی به كودكان بهره برد.
مسئول تالار هنر و مدیر دفتر تخصصی تئاتر وابسته به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان اظهار کرد: تئاتر "پیک نیک در میدان جنگ" قصه جنگ بین مورچه های سیاه و زرد را روایت می‌کند که سرانجام برای جنگیدن با دشمن با هم متحد می‌شوند.
مهدی شفیعی با بیان اینکه موضوع اصلی این تئاتر اتحاد است، افزود: مخاطب تئاتر "پیک نیک در میدان جنگ" به نویسندگی  منوچهر اکبرلو و کارگردانی آوا حدادی، کودکان هستند.
وی اظهار داشت: این تئاتر از سوی واحد تئاتر حوزه هنری اصفهان و با همکاری دفتر تخصصی تئاتر و تالار هنر وابسته به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تا 7 شهریور هر شب ساعت 20:30 در سالن سعدی ساختمان حوزه هنری  واقع در خیابان استانداری به نمایش در می آید.
وی با اشاره به بازیگران کودک و نوجوان این تئاتر ادامه داد: پرنیا حدیدی، سوگند ابراهیمی، پریا میرباقری، کوروش اجری، روشان رجاء، زهرا خنجری، علیرضا نوروزی، رزا نوروزی، محمدسپهر احدی پرست و هانیه هاشمی از جمله بازیگران کودک و نوجوانی هستند که به همراه یاسمن غفرالهی، معراج ابطحی، امیرحسین نصیری، فاطمه بازایی، جمال منصوریان و سمیه اشتری به ایفای نقش می پردازند.
وی خاطرنشان کرد: علاقه مندان برای تهیه بلیط و تماشای تئاتر "پیک نیک در میدان جنگ" می توانند به سایت gisheh8.com مراجعه کنند.

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.