شنبه - ۳۱ فروردین ۱۳۹۸
  اخبار برگزیده
گسترش فرهنگ ایثار در جامعه با شعار "همدلی برای ایران"
 

نگاهی بر تأثیر رسانه بر ذهن در نمایش "خانه‌ای وجود داشت"
 

برگزاری همایش ادبی "نقش نهان" با محوریت"تصویر در شعر"
 

خانه نوجوان میزبان جشنواره هنرهای تجسمی "فراتر از واژه‌"
 


کُرنشی هنرمندانه به حافظ در موزه هنرهای معاصر اصفهان
 

رقابتی نوستالژیک در مسابقه "از کی بپرسم؟"
 

اجرای دو نمایش "قَجَر الجَدید" و "طلای رشید" در اصفهان
 


با صدای پدربزرگ‌ و مادربزرگ‌‌تان دابسمش بسازید
 

آداب و رسوم مهمانی بر تابلوهای تبلیغات شهری

آداب و رسوم مهمانی بر تابلوهای تبلیغات شهری
هم زمان با ایام نوروز 98، 300 تابلوی شهروندی با موضوع آداب و رسوم مهمانی رفتن در سطح شهر اصفهان نصب شد.

رئیس اداره توسعه فرهنگ شهروندی سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان با اعلام این خبر گفت: شهر اصفهان در ایام نوروز 98 میزبان جمعیت زیادی از گردشگران و مسافران نوروزی از نقاط مختلف کشور است و بهتر است که حال و هوای شهر برای ارائه بهترین میزبانی از این مهمانان نوروزی مهیا شود.
احمد رضایی افزود: در همین راستا اداره توسعه فرهنگ شهروندی سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان نسبت به نصب 300 تابلو در نقاط مختلف شهر که بیشترین رفت و آمد در آنها وجود دارد و در نتیجه از سوی شهروندان بیشتر مشاهده می شود، اقدام کرده است.
او درباره محتوای این تابلوها گفت: در ایام نوروز بیش از ایام دیگر سال مردم به مهمانی و دید و بازدید می روند و به همین دلیل تصمیم گرفتیم محتوای تابلوهای شهروندی به آداب حضور در مهمانی ها و نزدیک ساختن فضای مهمانی و دورهمی های خانوادگی و دوستانه بپردازد و نکاتی را پیرامون تبدیل کردن این جمع ها به فضایی شاد و مفرح برای شهروندان بیان کند.
 رئیس اداره توسعه فرهنگ شهروندی سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان ادامه داد: در طراحی این تابلوها از مفاهیم ریاضی همچون جمع، تفریق، ضرب و تقسیم استفاده شده و در قالب جملاتی کوتاه به بیان محتوای مورد نظر پرداخته است.
او افزود: مثلا جملات برخی از این تابلوها چنین است که «بحث بیهوده را جمع کنیم»، «تجملات را کم کنیم» ، «پذیرایی در حد توان کنیم»، «سرگرمی گروهی را اضافه کنیم»، «با لطیفه گویی شادی را تقسیم کنیم» و «موبایل را فاکتور بگیریم».
رضایی تاکید کرد: متاسفانه فضای غالب برخی از مهمانی ها در سال های اخیر به سرگرمی های فردی در جمع مانند پرداختن به موبایل و یا تماشای تلویزیون اختصاص یافته و لازم است نسبت به هدف اصلی دورهمی های خانوادگی که تازه شدن دیدارها و نزدیک شدن افراد به یکدیگر است، تاکید بیشتری صورت گیرد.
او خاطرنشان کرد: تابلوهای شهروندی نوروزی تا 15 فروردین ماه در سطح شهر مشاهده می شود و پس از آن این تابلوها جای خود را به تابلوهایی جدید با محتواهایی دیگر خواهد داد.
 
 

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.