چهارشنبه - ۲۸ آذر ۱۳۹۷
  اخبار برگزیده
رونمایی از کتاب "تاریخ اندیشه ایرانی" در کتابخانه مرکزی
 


نمایش سنت‌های شب یلدا در قاب ویژه برنامه های خانه کودک
 

به تماشای دو نمایش "یافت آباد" و "سلف دیس کلوژه" بنشینید
 هنرنمایی "ققنوس" و "آن سوی پرواز" در هنرسرای خورشید
 


اجرای مجموعه برنامه های جذاب "آبرنگ" در مراکز تفریحی
 

جلال‌الدین تاج اصفهانی؛ نادره مکتب آواز اصفهان
 
  موزه هنرهای معاصر

ساختمان موزه هنرهای معاصر سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان، بنایی است زیبا مربوط به دوره صفویه که در مجاورت چهلستون، رکیب خانه و تالار اشرف قرار دارد. این ساختمان در زمان حکومت قاجار تجدید بنا گردید و مسعود میرزا( ظل السلطان) حاکم وقت اصفهان آنجا را با عنوان جبّه خانه محل سکونت و حکومت خود قرار داد­.

این ساختمان یادگاری است از دوره حکومت قاجار که بر روی بنای صفوی ساخته شده و مسعود میرزا حاکم اصفهان در آن سکونت داشت. علاقه وافر او به شکار سبب شد تا یادگارهای شکار خود را در این مکان نگهداری کند و وجه تسمیه این بنا به عنوان تالار شاخ ها به این دلیل می باشد.

شهرداری اصفهان به منظور ارج نهادن به شخصیت والای هنرمندان اقدام به احیا و بازسازی این بنا نمود و با همت و کوشش معماران و مهندسین خود پس از دو سال با هزینه ای بالغ بر یک میلیارد ریال توانست در 15 اسفند 1373با حضور مقام محترم وزیر کشور و جمعی از هنرمندان و مسوولین استان این ساختمان تحت عنوان موزه هنرهای معاصر اصفهان رسماً مورد بهره برداری قرار گیرد.  لازم به ذکر است که پس از ان نیز مجدداً اقداماتی در این محل انجام شد و نهایتاً در شهریور ماه 1375 رسماً مورد بهره برداری قرار گرفت.

این عمارت در دو طبقه بنا شده و دارای شش سالن نمایشگاهی، امور اداری، روابط عمومی، مدیریت وانتظامات  می باشد که مساحت موزه عبارت است از 3000 متر مربع(عرصه) که 1200 متر مربع، حیاط و 1800 متر مربع آن اعیانی است.

اهم فعالیتها:

  • برگزاری نمایشگاه های هنرهای تجسمی در سطح استانی، ملی و بین المللی.

  • ارتباط با دیگر مراکز فرهنگی وهنری کشور و تبادلات نمایشگاهی با این مراکز.

  • دعوت از اساتید برجسته رشته های مختلف هنری و برگزاری نمایشگاه ها و نشست های تخصصی دوره ای.

  • گردآوری، بازسازی و حفظ آثار نفیس در گنجینه موزه.

  • نمایش دوره ای آثار موجود در گنجینه به صورت موضوعی.

 

آدرس : خیابان استانداری، جنب موزه تاریخی اصفهان

شماره تماس :   32229121 - 32207744

 

 

عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.