پنج‌شنبه, 11 آذر 1400
  • ساعت : ۱۲:۲۷:۵۴
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ 
  • کد خبر : ۴۰۰۳
ایران یك بازار كار بزرگ است با ظرفیت 80 میلیون نفر
یک مهاجر از کشور کرواسی و کارآفرین گردشگری در شهر اصفهان گفت: ایران یک بازار کار بزرگ است با ظرفیت 80 میلیون نفر که ایده‌های زیادی می‌تواند در آن اجرا شود.

ایوان جویچ، کارآفرین در زمینه گردشگری در شهر اصفهان، تور لیدر و فعال در زمینه توریسم و اهل کشور کرواسی در " گردهمایی فعالان کارآفرینی و افراد موفق در زمینه کسب و کار" اظهار کرد: به مدت 2 سال است که در ایران زندگی می‌کنم و از زندگی در این کشور راضی هستم؛ در کرواسی در رشته توریسم درس خواندم و در همین حوزه نیز کار می‌کردم.

وی افزود: نخستین بار 4 سال پیش بود که ایده تولید کارت پستال‌های با کیفیت‌تر از آنچه در ایران موجود است، به ذهنم رسید و تصمیم گرفتم به ایران مهاجرت کنم چرا که به نظر من ایران یک بازار کار بزرگ است با ظرفیت 80 میلیون نفر که ایده‌های زیادی می‌تواند در آن اجرا شود.

این کارآفرین در زمینه گردشگری در شهر اصفهان با بیان اینکه خاک ایران دامن گیر است، تصریح کرد: اگر یک نگاه اجمالی به مسیر مهاجرت بیاندازیم می‌بینیم که هرکسی می‌خواهد به کشوری مهاجرت کند که فکر می‌کند در آنجا زندگی بهتری خواهد داشت.

وی اظهار کرد: من در کرواسی کار و زندگی و خانه داشتم و شرایط خوبی برایم فراهم بود اما من اهل ماجراجویی بودم؛ به قول سزار " بهتر است اولین نفر در روستا باشی تا اینکه دومین نفر در شهر باشی". لذا من هم تصمیم گرفتم اولین نفر در ایران باشم به جای اینکه دومین نفر در کشور خودم یعنی کرواسی باشم.

ایوان جویچ با بیان اینکه یک توریست خارجی خیلی علاقمند است که هدیه و سوغاتی خوبی را با خود به کشورش ببرد، افزود: کارت پستال، ایده جدیدی نیست اما کارت پستالی که من تولید می‌کنم بسیار باکیفیت تر از کارت پستال‌های موجود در بازار است؛ هرگز نمی‌گویم من خوب هستم، بلکه رقیبی در این زمینه ندارم و تنها هستم.

وی ادامه داد: اگر هتل ما 10 تخت خواب داشت به 10 اتوبوس توریست نیاز نداریم بلکه ما تنها به 10 نفر توریست نیاز داریم پس باید نقطه هدف خود را بشناسیم.

این کارآفرین در زمینه گردشگری در شهر اصفهان تصریح کرد: اگر شبانه روز به جای 24 ساعت، 48 ساعت بود، به طور قطع نیمه دوم روزم را به گردشگری اختصاص نمی‌دادم بلکه به کار تولید لباس مدِ سنتی می‌پرداختم؛ من مطمئنم هر دختر اروپایی دوست دارد که یک لباس سنتی ایرانی داشته باشد اما نمی‌دانم چرا در ایران هیچ‌ کس این نوع لباس را تولید و صادر نمی‌کند.

گفتنی است، گردهمایی فعالان کارآفرینی و افراد موفق در زمینه کسب و کار آذرماه جاری به همت خانه جوان وابسته به سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری اصفهان و با همکاری دبیرخانه رویتاک با شعار "ایده ها از تجربه ها شکل می‌گیرند" در کتابخانه مرکزی برگزار شد.

امتیاز :  ۵.۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

    6.0.9.0
    V6.0.9.0