پنج‌شنبه, 5 خرداد 1401
  • ساعت : ۲۰:۴:۴۸
  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۱۰/۱۷ 
  • کد خبر : ۱۱۷۲۱
مردِ میدان در میدان نقش‌جهان
نقاشی چهره شهید قاسم سلیمانی از سوی استاد افشین جلیلی در موکب نقاشی بخشی از ویژه‌برنامه «هنرمردان» در میدان امام حسین(ع) است؛ اثری که این هنرمند آن را نمادی از سفر شهید سلیمانی به شهر اصفهان و نشانه حضور او در میدان نقش‌جهان می‌داند. 

ویژه‌برنامه «هنرمَردان» به همت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان و به مناسبت ایام فاطمیه و دومین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی از 12 آغاز شده و تا 16 دی ماه در میدان امام حسین(ع) برگزار می‌شود. 
در این برنامه در کنار پذیرایی از شهروندان در موکب حضرت ابالفضل(ع)، موکب‌های تئاتر، سینما، نقاشی و خوش‌نویسی هم برپا شده که به اجرای برنامه‌های مختلفی مشغول هستند. در یکی از این موکب‌ها یک هنرمند به صورت زنده در حال نقاشی چهره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی است و شهروندان می‌توانند در حین کار از این اثر دیدن کنند.
استاد افشین جلیلی این هنرمند نقاش درباره اثر خود اظهار داشت: به دعوت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان نقاشی چهره شهید حاج قاسم سلیمانی را در برنامه هنرمردان آغاز کردم که این نقاشی نماد سفر شهید سلیمانی به شهر اصفهان و نشانه حضور او در میدان نقش‌جهان است. 
وی افزود: در این اثر تلاش دارم چهره سردار سلیمانی را با لباس غیرنظامی به نمایش بگذارم چراکه این شهید بزرگ همیشه به فروتنی تأکید داشته است.
این هنرمند نقاش تصریح کرد: برگزاری چنین برنامه‌هایی تأثیر زیادی در آشنایی مردم با هنر و هنرمندان و همچنین منش شهدایی مانند شهید سلیمانی دارد چراکه در یک محل عمومی برگزار می‌شود و تمام شهروندان می‌توانند شاهد این اقدامات باشند. 
جلیلی با بیان اینکه تقریباً 35 سال است که در حوزه نقاشی فعالیت دارد، ادامه داد: کار خود را از هنرستان هنرهای زیبا آغاز کردم. در سال 1368 از هنرستان فارغ‌التحصیل شدم و پس از آن به مدت پنج سال در دانشگاه در رشته مرمت آثار تاریخی تحصیل کردم.
گفتنی است؛ ویژه‌برنامه «هنرمردان» از سوی معاونت اجتماعی و مشارکت‌های مردمی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان با مشارکت دفاتر تخصصی معاونت فرهنگی هنری این سازمان از 12 تا 16 دی ماه هر شب از ساعت 18 تا 23 در میدان امام حسین(ع) اجرا می‌شود.
نمایش فیلم‌های کوتاه جشنواره عمار، اجرای تئاتر، هنرآفرینی هنرمندان و اساتید نقاشی و خوش‌نویسی، اجرای سرود و شعرخوانی از جمله بخش‌های این برنامه است.

امتیاز :  ۵.۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

    6.0.9.0
    V6.0.9.0